تاریخ انتشار: ۲۴ مرد ۱۳۹۵

[ad_1] نزدیک شدن به فضای انتخابات ریاست جمهوری دوازدهم باردیگر جامعه مدرسین را در سیبل نگاه ها و تحلیل ها قرار داده است. به گزارش ایسکانیوز به نقل از نامه نیوز، جامعه مدرسین همچنان در حالتی از سکوت فضای انتخاباتی را رصد می کند. مروری بر موضع گیری های اعصای جامعه مدرسین اما حکایت از […]

[ad_1]

نزدیک شدن به فضای انتخابات ریاست جمهوری دوازدهم باردیگر جامعه مدرسین را در سیبل نگاه ها و تحلیل ها قرار داده است.

به گزارش ایسکانیوز به نقل از نامه نیوز، جامعه مدرسین همچنان در حالتی از سکوت فضای انتخاباتی را رصد می کند. مروری بر موضع گیری های اعصای جامعه مدرسین اما حکایت از آن دارد که این نهاد بازهم برای انتخابات ریاست جمهوری بهار ۹۶ با دو نوع دیدگاه روبروست. برخی از اعضای این تشکل روحانی از مخالفان سرسخت روحانی به حساب می ایند افرادی چون آیت الله مصباح و طیف همراه با او که در نامه هایی محرمانه خطاب به روحانی از فضای فرهنگی و برخی رویه دولت انتقاد هم کرده اند. سوی دیگر برخی اعضای این جامعه و خصوصا مراجع تقلید هستند که رضایت نسبی خوبی از دولت دارند تا آنجا که حتی آیت‌الله مکارم خطاب به روحانی می گوید« او رئیس جمهور خوبی است.»

گرچه ورود صریح این تشکل روحانی به انتخابات ریاست جمهوری ۹۶ در شرایط فعلی قابل پیش بینی نیست اما گویا جامعه مدرسین در مسیر سیاست ورزی که در دایره سیاست ورزی اصولگرایانه تعریف می شود، این روزها محتاط تر و با اما و اگر بیشتری نسبت به گذشته در حال حرکت است. گسترده شدن دایره اختلافات در راست گرایان شاید همان ملاحظاتی باشد که این تشکل قم نشین در تلاش است خود را از دایره ترکش های آن به دور دارد و با وسواس بیشتری جایگاه تصمیم سازی که از گذشته داشته است حفظ یا حتی بازسازی کند.

۲۰۲/۲۰۱

[ad_2]

منبع:ایسکانیوز

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس