تاریخ انتشار: ۰۷ دی ۱۳۹۴
ظریف در شورای هماهنگی اطلاعات:

شورای هماهنگی اطلاعات در مورخ ۷/۱۰/۱۳۹۴ با حضور وزاری اطلاعات ، امور خارجه ، اعضای جامعه اطلاعاتی کشور به‌همراه معاونین وزارت امور خارجه و میزبانی آن وزارتخانه برگزار شد.

به گزارش “گذارخبر”  حجت‌الاسلام سید محمود علوی، در ابتدای جلسه ضمن تبریک میلاد با سعادت پیامبر اکرم (ص) و امام جعفر صادق (ع) ، از زحمات و تلاش‌های خستگی‌ناپذیر وزیر امور خارجه و تیم مذاکره‌کننده در موضوعات هسته‌ای ، تقدیر و تشکر کرد .

وی با یادآوری نهم دی‌ماه که تجلّی میثاق مجدّد امّت و ولایت بود ، این روز را بعنوانِ روز برچیده شدن توطئه‌های دشمن علیه نظام مقدّس جمهوری اسلامی و منزوی شدن ساختارشکنان برشمرد.

 در ادامه این جلسه جواد ظریف، اظهار داشت : نقش و رویکرد وزیر اطلاعات باعث شده است تا همه دلسوزان نظام به وزارت اطلاعات و جامعه اطلاعاتی کشور بعنوان دوست و همراه نگاه بکنند .

وزیر امور خارجه با بیان اینکه جامعه اطلاعاتی کشور ، هم رصد می‌کند و هم جهت می‌دهد ، ابراز داشت : کشور وارد مرحله اجرای برجام شده است ، بنابر این ، در کنار رصد اوضاع و احوال در این زمینه ، طراحی و  اتّخاذ تدابیر هدفمند و منسجم در سطوح  اطلاعاتی ، سیاسی و تبادل اطلاعات ، امری لازم و ضروری است و در این مسیر نیازمند هوشمندی ، ابتکار عمل و وحدت داخلی هستیم تا دشمن به هدف خود نائل نشده و اجرای برجام در فضای آرامی صورت گیرد .

وی با لحاظ فرصت‌ها و تهدیدات پیش‌روی کشور، جامعه اطلاعاتی را بزرگترین یاور اجرای برجام دانست .

ظریف با ترسیم خطر و ابعاد نفوذ ، تصوّر و القای شکاف و دوگانگی در نظام را مهمترین زمینه و حفره نفوذ برشمرد.

در ادامه ، اعضای جامعه اطلاعاتی با طرح دیدگاه‌های خود ، محورهای مختلفی از برجام و پسابرجام را مورد بحث و تبادل‌نظر قرار دادند .

لازم به‌ذکر است شورای هماهنگی اطلاعات ، عالی‌ترین شورای اطلاعاتی کشوردر قوانین بالادستی است که اعضای مختلفی از سازمان‌ها و نهادهای اطلاعاتی و حفاظتیِ لشگری و کشوری از جمله وزارت امور خارجه در آن عضو بوده و جلسات آن بطور مرتب به ریاست وزیر اطلاعات برگزار می‌شود.

۰۰

نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس