تاریخ انتشار: ۰۷ دی ۱۳۹۴
ظریف در شورای هماهنگی اطلاعات:

شورای هماهنگی اطلاعات در مورخ ۷/۱۰/۱۳۹۴ با حضور وزاری اطلاعات ، امور خارجه ، اعضای جامعه اطلاعاتی کشور به‌همراه معاونین وزارت امور خارجه و میزبانی آن وزارتخانه برگزار شد.

به گزارش “گذارخبر”  حجت‌الاسلام سید محمود علوی، در ابتدای جلسه ضمن تبریک میلاد با سعادت پیامبر اکرم (ص) و امام جعفر صادق (ع) ، از زحمات و تلاش‌های خستگی‌ناپذیر وزیر امور خارجه و تیم مذاکره‌کننده در موضوعات هسته‌ای ، تقدیر و تشکر کرد .

وی با یادآوری نهم دی‌ماه که تجلّی میثاق مجدّد امّت و ولایت بود ، این روز را بعنوانِ روز برچیده شدن توطئه‌های دشمن علیه نظام مقدّس جمهوری اسلامی و منزوی شدن ساختارشکنان برشمرد.

 در ادامه این جلسه جواد ظریف، اظهار داشت : نقش و رویکرد وزیر اطلاعات باعث شده است تا همه دلسوزان نظام به وزارت اطلاعات و جامعه اطلاعاتی کشور بعنوان دوست و همراه نگاه بکنند .

وزیر امور خارجه با بیان اینکه جامعه اطلاعاتی کشور ، هم رصد می‌کند و هم جهت می‌دهد ، ابراز داشت : کشور وارد مرحله اجرای برجام شده است ، بنابر این ، در کنار رصد اوضاع و احوال در این زمینه ، طراحی و  اتّخاذ تدابیر هدفمند و منسجم در سطوح  اطلاعاتی ، سیاسی و تبادل اطلاعات ، امری لازم و ضروری است و در این مسیر نیازمند هوشمندی ، ابتکار عمل و وحدت داخلی هستیم تا دشمن به هدف خود نائل نشده و اجرای برجام در فضای آرامی صورت گیرد .

وی با لحاظ فرصت‌ها و تهدیدات پیش‌روی کشور، جامعه اطلاعاتی را بزرگترین یاور اجرای برجام دانست .

ظریف با ترسیم خطر و ابعاد نفوذ ، تصوّر و القای شکاف و دوگانگی در نظام را مهمترین زمینه و حفره نفوذ برشمرد.

در ادامه ، اعضای جامعه اطلاعاتی با طرح دیدگاه‌های خود ، محورهای مختلفی از برجام و پسابرجام را مورد بحث و تبادل‌نظر قرار دادند .

لازم به‌ذکر است شورای هماهنگی اطلاعات ، عالی‌ترین شورای اطلاعاتی کشوردر قوانین بالادستی است که اعضای مختلفی از سازمان‌ها و نهادهای اطلاعاتی و حفاظتیِ لشگری و کشوری از جمله وزارت امور خارجه در آن عضو بوده و جلسات آن بطور مرتب به ریاست وزیر اطلاعات برگزار می‌شود.

نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس