تاریخ انتشار: ۲۹ آبا ۱۳۹۴

“جاناتان پولارد’ ۶۱ ساله، که به جرم جاسوسی برای رژیم اشغالگر قدس در آمریکا زندانی بود، در سی امین سالگرد بازداشتش، از زندان آزاد و به مدت ۵ سال به بازداشت خانگی در نیویورک محکوم شد.

به گزارش “گذارخبر” ، رسانه های خبری غربی اعلام کردند : پولارد در سمت تحلیلگر اطلاعاتی در نیروی دریایی آمریکا، تا زمان بازداشتش در ۲۱ نوامبر ۱۹۸۵ ،حجم انبوهی از اطلاعات فوق محرمانه آمریکا را در اختیار اسرائیل گذاشته بود.

او در سال ۱۹۸۷ به حبس ابد محکوم شد و باوجود پیگیری های دائمی اسرائیل، تا به حال هیچیک از روسای جمهوری آمریکا با آزادی او موافقت نکرده بود.

باراک اوباما درخواست اسرائیل را برای انتقال پولارد به این کشور نپذیرفت.

به گزارش ایرنا، روز گذشته ‘بنیامین نتانیاهو’ نخست وزیر رژیم اشغالگر قدس، از دست اندرکاران رژیم خواسته بود تا در ارتباط با آزادی ‘جاناتان پولارد’ تبعه آمریکایی که برای صهیونیست ها جاسوسی می کرد جار و جنجال راه نیندازند.

صهیونیست ها که در روابط خود با آمریکا که متحد پروپا قرص صهیونیست ها هستند دچار تنش شده اند دوست ندارند که تبلیغات و استقبال زیاد از آزادی پولارد باعث خدشه دار شدند رابطه شان با واشنگتن شود.

‘نفتالی بنت’ وزیر آموزش و پرورش ر‍ژیم صهیونیستی در ارتباط با این امر گفت که از آنها ‘خواسته شده است که زیاد در این باره صحبت نکنیم.

بنت که در میان صهیونیست ها از تندروهای راستگرا به حساب می آید افزود: بخواهیم یا نخواهیم پولارد سفیر اسراییل (رژیم صهیونیستی) محسوب می شود.

دولت های مختلف آمریکا در برابردرخواست های رژیم صهیونیستی در ارتباط با عفو پولارد که ابراز ندامت هم نکرده مقاومت کرده اند.

این درحالی است که آمریکایی ها اعلام کرده اند که آماده اند در ازای آغاز دوباره گفت و گوهای سازش فلسطین در باره آزادی زود هنگام وی ملاحظاتی را در نظر گیرند.

برچسب ها: برچسب‌ها
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس