تاریخ انتشار: ۱۹ مرد ۱۳۹۵

[ad_1] فعالیت امروز بازار فرابورس در شرایطی پایان یافت که ارزش معاملات آن به یک هزار و ۱۵۲ میلیارد ریال رسید. به گزارش ایسکانیوز به نقل از روابط عمومی فرابورس ایران در روز ۱۹ مردادماه، بازار فرابورس با خرید و فروش ۲۱۸ میلیون ورقه بهادار در ۲۵ هزار نوبت به ارزش یک هزار و ۱۵۲ […]

[ad_1]

فرابورس

فعالیت امروز بازار فرابورس در شرایطی پایان یافت که ارزش معاملات آن به یک هزار و ۱۵۲ میلیارد ریال رسید.

به گزارش ایسکانیوز به نقل از روابط عمومی فرابورس ایران در روز ۱۹ مردادماه، بازار فرابورس با خرید و فروش ۲۱۸ میلیون ورقه بهادار در ۲۵ هزار نوبت به ارزش یک هزار و ۱۵۲ میلیارد ریال به کار خود خاتمه داد.
در همین حال با رشد ۳ واحدی شاخص کل فرابورس ایران نسبت به دیروز، آیفکس رقم ۸۱۸٫۲۵ واحد را به ثبت رساند و معاملات پالایش نفت تهران بیشترین تاثیر را بر شاخص گذاشت.
امروز اسناد خزانه اسلامی در نماد “اخزا۶” با دادوستد بیش از ۱۱۰ هزار ورقه به ارزش ۹۹ میلیارد ریال در صدر بالاترین حجم و ارزش معاملات اوراق با درآمد ثابت قرار گرفت. در ۵ نماد اسناد خزانه اسلامی هم در مجموع، ۱۳۸ میلیارد و ۳۹۰ میلیون ریال
مبادله شد.
نماد شرکت‌های معادن مس تکنار، نیرو سرمایه و آتیه داده‌پرداز بیشترین افزایش قیمت و در مقابل نماد شرکت‌های توسعه خدمات بندری سینا، بیمه سامان، و زغال سنگ پروده طبس بالاترین کاهش قیمت را تجربه کردند.
بیشترین حجم و ارزش معاملات در روز سه‌شنبه متعلق به نماد پالایش نفت تهران بود به طوری که ۲۶ میلیون سهم این شرکت به ارزش ۸۶ میلیارد و ۱۶۰ میلیون ریال مورد معامله قرار گرفت.
در بازار اول، ۵۱ میلیون و ۲۸۰ هزار اوراق بهادار به ارزش ۱۲۴ میلیارد و ۴۵۰ میلیون ریال داد و ستد شد که طی آن بالاترین حجم و ارزش معاملات به نام تابان هور ثبت شد. همین طور، ۸۸ میلیون و ۶۵۰ هزار اوراق بهادار در بازار دوم به ارزش ۲۹۷ میلیارد ریال دست به دست شد و بیشترین حجم و ارزش در این بازار در اختیار پالایش نفت تهران بود.
در میان ETFها صندوق سرمایه‌گذاری اعتماد آفرین پارسیان، بیشترین حجم و ارزش معاملات را ثبت کرد به طوری که حجم معاملات این صندوق امروز به ۲ میلیون و ۱۵۰ هزار ورقه بهادار رسید.
طبق این گزارش، با مصوبه بانک مسکن مهلت نقل و انتقال اوراق مسکن منتشر شده در سال ۹۳ به مدت ۶ ماه افزوده شد. بر همین اساس، نمادهای معاملاتی تسه۹۳۰۱ ، تسه۹۳۰۲ ، تسه۹۳۰۳ ، تسه۹۳۰۴ و تسه۹۳۰۵ مربوط به فروردین تا مرداد ۹۳ از امروز مجددا در بازار فرابورس ایران، قابل نقل و انتقال (خرید و فروش و هبه) شد.
علاوه بر این در روز جاری شاهد بازگشایی نمادهای معاملاتی شرکت توسعه خدمات دریایی و بندری سینا و شرکت سرمایه‌گذاری مسکن زاینده‌رود پس از ارائه اطلاعات پیش‌بینی بودیم و نماد معاملاتی شرکت بیمه میهن (میهن۱)، جهت برگزاری مجمع عمومی فوق العاده صاحبان سهام متوقف شد.
۴۰۱ / ۶۰۱

[ad_2]

منبع:ایسکانیوز

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس