تاریخ انتشار: ۰۴ مهر ۱۳۹۵

[ad_1] معاون وزیر آموزش ‌و پرورش گفت: از ۱۳ میلیون دانش‌آموزی که در سال تحصیلی جدید به مدرسه می‌روند، ۲۰۰ هزار دانش‌آموز در سامانه سناد ثبت‌نام نکرده‌اند. به گزارش ایسنا، علی زرافشان صبح امروز در حاشیه مراسم نواختن زنگ مهر و مقاومت و آغاز سال تحصیلی جدید در جمع خبرنگاران گفت: در کل کشور بالای […]

[ad_1]

معاون وزیر آموزش ‌و پرورش گفت: از ۱۳ میلیون دانش‌آموزی که در سال تحصیلی جدید به مدرسه می‌روند، ۲۰۰ هزار دانش‌آموز در سامانه سناد ثبت‌نام نکرده‌اند.

به گزارش ایسنا، علی زرافشان صبح امروز در حاشیه مراسم نواختن زنگ مهر و مقاومت و آغاز سال تحصیلی جدید در جمع خبرنگاران گفت: در کل کشور بالای ۱۳ میلیون دانش‌آموزان مقاطع مختلف سال تحصیلی جدید را آغاز می‌کنند که از این تعداد هفت میلیون و ۵۰۰ هزار نفر دانش‌آموز مقطع ابتدایی، سه میلیون و ۵۰۹ هزار دانش‌آموز دوره اول متوسطه و دو میلیون و ۲۰ هزار نفر دانش آموز دوم متوسطه هستند.

این مسئول با بیان اینکه تاکنون اطلاعات بیش از ۱۲ میلیون و ۸۰۰ هزار دانش‌آموز در سامانه سناد ثبت شده است، ادامه داد: در مجموع اطلاعات بیش از ۲۰۰ هزار نفر دانش‌آموز در سامانه سناد ثبت نشده است که با آغاز سال تحصیلی این تعداد نیز ثبت‌نام خواهند شد.

معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش در رابطه با دلایل عدم ثبت‌نام دانش‌آموزان در سامانه سناد خاطرنشان کرد: افراد باقی‌مانده خودشان دیر مراجعه کرده‌اند و دلیل دیگر اینکه سامانه سناد فعالیت خود را به علت تغییرات در پایه دهم دیر شروع کرد.

زرافشان یادآور شد: در حال حاضر تعداد کمی از اطلاعات دانش‌آموزان دوره ابتدایی ثبت شده و دوره اول متوسطه ۳۰ هزار و دوره دوم متوسطه هم ۱۵۰ هزار دانش آموز اطلاعات خود را در سامانه سناد ثبت نکردند و در مجموع اطلاعات بیش از ۹۸ درصد دانش‌آموزان در سامانه سناد ثبت شده است.

وی با اشاره به هدایت تحصیلی دانش‌آموزان تصریح کرد: خوشبختانه آموزش‌های مهارتی و اشتغال جایگاه خود را در کشور باز کرده و پوشش ۴۰ درصدی در رشته‌های فنی و حرفه‌ای این مهم را نشان می‌دهد و در سال تحصیلی جدید تاکنون پوشش فنی و حرفه ای  ۳۲ درصد است که هدفگذاری برای آن ۳۹ درصد است که با ثبت اطلاعات دانش‌آموزان در سامانه سناد این پوشش تحصیلی افزایش خواهد یافت.


انتهای پیام

[ad_2]

منبع:ایسنا

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس