تاریخ انتشار: ۱۷ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] در مسابقات ملی هوا فضا ، جام شیخ بهایی که به میزبانی دانشگاه آزاد اسلامی نجف آباد برگزار شد ، تیم های گلایدر و مولتی روتور دانشگاه آزاد اسلامی کرج به مقام سوم در مسابقات ملی هوا فضا ، جام شیخ بهایی دست یافتند. به گزارش ایسکانیوز و به نقل از روابط عمومی دانشگاه […]

[ad_1]

گلایدر

در مسابقات ملی هوا فضا ، جام شیخ بهایی که به میزبانی دانشگاه آزاد اسلامی نجف آباد برگزار شد ، تیم های گلایدر و مولتی روتور دانشگاه آزاد اسلامی کرج به مقام سوم در مسابقات ملی هوا فضا ، جام شیخ بهایی دست یافتند.

به گزارش ایسکانیوز و به نقل از روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج ، در مسابقات ملی هوا فضا ، جام شیخ بهایی که به میزبانی دانشگاه آزاد اسلامی نجف آباد برگزار شد ، تیم های گلایدر و مولتی روتور دانشگاه آزاد اسلامی کرج به مقام سوم در مسابقات ملی هوا فضا ، جام شیخ بهایی دست یافتند.

نخستین دوره مسابقات هواپیماهای بدون سرنشین و سامانه‌های پروازی با هدف ارتقا و توسعه دانش فنی سامانه‌های پروازی، ایجاد انگیزه، رقابت سالم و جذب دانشجویان نخبه با توانمندی‌های بالا و در راستای رهنمودهای مقام معظم رهبری مبنی بر «حفظ و تقویت فضای نشاط و امید در میان جوانان نخبه و لزوم فراهم آوردن امکان پیشرفت های علمی و پژوهشی در میان استعدادهای جوان و توجه به درون زایی علمی به جای مرعوب شدن مقابل پیشرفت‌های علمی غرب» برگزار شد.

در فراخوان این مسابقات ملی ۱۰۰تیم نام نویسی کردند که با رای داوران ۴۰ تیم در قالب ۱۴۰ دانشجو از دانشگاه های آزاد اسلامی کشور به مسابقات راه یافتند.

تیم‌های شرکت کننده در این مسابقات در لیگ‌های «مولتی روتورها» با محوریت قدرت مانور، پایداری، توان پروازی، میزان خود مختاری، هوش و الگوریتم‌های کنترلی و هوشمندی ربات، «هواپیما های مدل» با محوریت بررسی توان طراحی و ساخت تیمی و پتانسیل دینامیکی انجام مانورهای پایه و مهارت های خلبانی برای انجام الگوهای کامل پروازی، «گلایدر» با محوریت سنجش توانایی های طراحی، ساخت و پرواز گلایدرهای دست پرتاب، «هاور کرافت» با محوریت بررسی میزان توانمندی و قدرت تیم های شرکت کننده در مواقع اضطراری و عملیاتی و «مانور سرعت» در سه روز با یکدیگر به رقابت پرداختند که حاصل تلاش دانشجویان نخبه دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج کسب دو مقام سومی این دوره از مسابقات بود.

تیم گلایدر ( کهربا ) ، تشکیل شده بود از : محمد مهدی قیاسوند ، معین وطن دوست ، امیر رضا حاجی محمد حسین کاشی ، و مصطفی خسروی.

و تیم مولتی روتور ( آسمان ) را دانشجویان : محمد کریم پناه ، محمد مهدی قیاسوند ، معین وطن دوست ، امیر رضا حاجی محمد حسین کاشی ، و مصطفی خسروی تشکیل داده بودند.

لازم به ذکر است که هر دو تیم با راهنمایی های دکتر ولی انجیل الی در این مسابقات شرکت کردند.

[ad_2]

منبع:ایسکانیوز

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس