تاریخ انتشار: ۲۴ تیر ۱۳۹۴

دقایقی پیش محمد جواد ظریف وزیر خارجه کشورمان به همراه دیگر اعضای تیم مذاکره کننده هسته‌ای وین را به مقصد مشهد مقدس ترک کرد. به گزارش گذارنیوز طبق آنچه که اعلام شده ظریف قرار است پس از ترک وین در ابتدا به مشهد مقدس برود و پس از زیارت حرم امام رضا (ع) و اقامتی […]

دقایقی پیش محمد جواد ظریف وزیر خارجه کشورمان به همراه دیگر اعضای تیم مذاکره کننده هسته‌ای وین را به مقصد مشهد مقدس ترک کرد.

مذاکرات

به گزارش گذارنیوز طبق آنچه که اعلام شده ظریف قرار است پس از ترک وین در ابتدا به مشهد مقدس برود و پس از زیارت حرم امام رضا (ع) و اقامتی کوتاه در این شهر، مشهد را به مقصد تهران ترک کند. گفته می‌شود وزیر خارجه کشورمان فردا صبح وارد تهران خواهد شد.

براساس این گزارش مذاکرات سخت و نفس‌گیر هسته‌ای ۱۳ ساله در دور آخر خود پس از ۱۸ روز که طولانی‌ترین مذاکرات بین المللی در چند دهه اخیر به شمار می‌رود صبح امروز بین ایران و گروه ۱+۵ به پایان رسید.

گفتنی است دور پایانی مذاکرات هسته‌ای ایران و گروه ۱+۵ از ششم تیرماه آغاز و با تمدید دو نوبت پس از ضرب الاجل ۱۰ تیر سرانجام روز سه شنبه پس از ۱۸ روز بحث و گفت‌وگوی فشرده و جدی با دستیابی به متن توافق جامع هسته‌ای پایان یافت. توافق حاصل شده بین ایران و گروه ۱+۵ مورد استقبال جامعه جهانی قرار گرفته و تعدادی از مقامات عالی‌رتبه جهان از حصول چنین توافقی ابراز خرسندی کردند.

براساس این گزارش در دیدار سه شنبه شب رییس جمهور و اعضای هیات دولت با مقام معظم رهبری، ایشان از زحمات و مجاهدات صادقانه و مجدانه تیم هسته‌ای تشکر و قدردانی کردند.

 

نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس