تاریخ انتشار: ۰۶ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] کارشناسان محیط زیست در یک بررسی جدید دریافتند که آب‌های اطراف جزیره “آتائورو” در تیمور شرقی، بالاترین نرخ میانگین تنوع ماهی‌های صخره‌های مرجانی را در جهان دارد. به گزارش ایسنا، زیست‌شناسان در بررسی روی ۱۰ منطقه صخره‌ای در جزیره “آتائورو” متوجه شدند در هر منطقه به طور متوسط ۲۵۳ گونه ماهی مرجانی وجود دارد. […]

[ad_1]

کارشناسان محیط زیست در یک بررسی جدید دریافتند که آب‌های اطراف جزیره “آتائورو” در تیمور شرقی، بالاترین نرخ میانگین تنوع ماهی‌های صخره‌های مرجانی را در جهان دارد.

به گزارش ایسنا، زیست‌شناسان در بررسی روی ۱۰ منطقه صخره‌ای در جزیره “آتائورو” متوجه شدند در هر منطقه به طور متوسط ۲۵۳ گونه ماهی مرجانی وجود دارد. به این ترتیب این منطقه رکورد پیشین بدست آمده در جزیره “راجا آمپات” در اندونزی را از آن خود کرد.

در طول انجام این مطالعه محققان مجموع ۶۴۲ گونه ماهی ساکن صخره‌های مرجانی را در سراسر این جزیره به ثبت رساندند. در یک منطقه ۳۱۵ گونه شناسایی شد و در سطح جهان در رتبه سوم به لحاظ دارا بودن تعداد گونه‌ها قرار گرفت. کارشناسان احتمال می‌دهند برخی از این گونه‌های ثبت شده از موارد جدید باشند.

کارشناسان همچنین اظهار داشتند: در هر مطالعه، گونه‌های جدیدی در تنوع زیستی تیمور شرقی کشف می‌شود که این منطقه را به منظور حفاظت حیات دریایی حائز اهمیت می‌کند. یافته‌های بدست آمده نشان می‌دهد صخره‌های مرجانی در جزیره “آتائورو” کاملا متمایز هستند و برای مردم تیمور شرقی ارزش زیادی دارند.

به گزارش مونگابی، همچنین در این مطالعه سلامت صخره‌های مرجانی جزیره “آتائورو” مورد ارزیابی قرار گرفت و مشخص شد در حالیکه به نظر بسیاری از این مرجان‌ها در وضعیت سلامت به سر می‌برند برخی از آنها پیش از این به دلیل ماهیگیری با مواد منفجره آسیب دیده‌اند.

انتهای پیام

[ad_2]

منبع:ایسنا

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس