تاریخ انتشار: ۱۹ مرد ۱۳۹۵

[ad_1] نخستین رویارویی پرچمدار تیرانداز ایران در المپیک ۲۰۱۶ ریو در چهارمین روز بازی‌های المپیک مقابل «اینا استفانوا» کماندار روسیه است. «زهرا نعمتی» قهرمان پارالمپیک ۲۰۱۲ لندن در رشته تیراندازی با کمان ساعتی دیگر در بازی های المپیک ۲۰۱۶ ریو به مصاف نماینده روسیه می رود. به گزارش “ورزش سه”، نخستین رویارویی پرچمدار تیرانداز ایران […]

[ad_1]

نخستین رویارویی پرچمدار تیرانداز ایران در المپیک ۲۰۱۶ ریو در چهارمین روز بازی‌های المپیک مقابل «اینا استفانوا» کماندار روسیه است.

«زهرا نعمتی» قهرمان پارالمپیک ۲۰۱۲ لندن در رشته تیراندازی با کمان ساعتی دیگر در بازی های المپیک ۲۰۱۶ ریو به مصاف نماینده روسیه می رود.

به گزارش “ورزش سه”، نخستین رویارویی پرچمدار تیرانداز ایران در المپیک ۲۰۱۶ ریو در چهارمین روز بازی‌های المپیک مقابل «اینا استفانوا» کماندار روسیه است. نماینده تیروکمان کشورمان در رده بندی آغازین مسابقات تیراندازی با کمان سی و یکمین دوره بازی‌های المپیک ۲۰۱۶ ریو با ۶۰۹ امتیاز در رده چهل و نهم قرار دارد، او در مرحله حذفی با حریفی از روسیه رو به رو شود. حریف کماندار ایران، در رده بندی آغازین رقابت با ۶۴۳ امتیاز در جایگاه شانزدهم ایستاده است. نعمتی بر اساس برنامه بازی‌های المپیک ۲۰۱۶ ریو ساعت ۱۵:۳۹ دقیقه به وقت محلی و ساعت ۲۳:۱۰ دقیقه به وقت تهران به مصاف حریفانش می‌رود. حریفان کماندار ایران «اینا استفانوا» از روسیه، «کی بو به ای» از کره جنوبی، «الکساندرا» از اسلواکی، «آیدا رومانی» و «الخاندرو والنسیا» از مکزیک، «دیپیکا کائوماری»، «لاکسمیرانی ماجای» و «بمبیلا دوی لایشرام» از هندوستان، «کائوری کاواناکا» از ژاپن هستند. پاک میون سرمربی کره‌ای تیم ملی تیروکمان ایران پیش از شروع رقابت‌های بازی‌های المپیک ریو از تمرینات خوب زهرا نعمتی خبر داده است. او اگر بتواند رکوردهایی را که در تمرینات به ثبت رساند، تکرار کند، امید زیادی به موفقیت کماندار ایران خواهیم داشت. زهرا نعمتی ۳۱ ساله اهل کرمان و عضو تیم ملی تیراندازی با کمان بانوان معلول ایران است. وی نخستین و تنها زن در تاریخ ورزش ایران است که موفق به کسب مدال طلا در ریکرو انفرادی زنان – W1/W2 در پارالمپیک ۲۰۱۲ لندن و مدال برنز ریکرو تیمی زنان شده است.

 

 

او همچنین در سال ۲۰۱۳ در بانکوک و در ریکرو انفرادی زنان W2 مدال خوش رنگ طلا را تصاحب کرد.او در سال ۲۰۱۰ برای نخستین حضور برون مرزی در مسابقات جهانی چک توانست نخستین مدال خوش رنگ طلا را کسب و همچنین رکورد معلولان جهان را جابجا کرد. وی هر سال دو بار در مسابقات مختلف و معتبر حضور چشمگیری داشته است. این بانوی نابغه و با استعداد کشورمان پیش از سانحه رانندگی و معلولیت، عضویت تیم ملی تکواندوی بانوان ایران را نیز در اختیار داشته و پس از آن که ویلچرنشین شد به ورزش تیراندازی با کمان روی آورد.وی در رقابت های جهانی ایتالیا که یکی از مهم ترین دوره از رقابت های تیروکمان جهان بود، توانست با کسب عناوینی مدال طلای میکس تیمی، نقره انفرادی و برنز تیمی کلکسیون افتخارات خود را تکمیل کند. زهرا نعمتی سیزدهمین ورزشکار تاریخ است که توانست در المپیک و پارالمپیک کسب سهمیه کند. وی همچنین با تصمیم کمیته ملی المپیک جمهوری اسلامی ایران به عنوان پرچمدار ایران در بازی های المپیک تابستانی ۲۰۱۶ ریو انتخاب شد.او همچنین، در ۲۹ می ۲۰۱۳ در مراسم کمیته بین المللی المپیک در سن پترزبورگ روسیه با حضور رئیس کمیته بین المللی المپیک، رئیس کمیته ملی المپیک و وزیر ورزش روسیه و روسای فدراسیون های جهانی و نامزدهای معرفی شده مفتخر به دریافت جایزه معتبر ورزشکار برتر پارالمپیک ۲۰۱۲ لندن از سوی «بنیاد بین المللی اسپورت آکورد» شد.

 

تیر ترکش «زهرا»ی ایران امشب در ریو

 

** نحوه مسابقات تیراندازی با کماندر مسابقات تیراندازی با کمان هدف به شکل دایره ای بوده و نیز قطر آن به ۱۲۲ سانتیمتر می رسد و در فاصله ۷۰ متری از تیراندازان قرار می گیرد. تیرهای نشسته بر هدف بین ۱۰ امتیاز در حاشیه صفحه تا یک امتیاز در مرکز صفحه محاسبه می شود. در صورتی که تیرها به خطا برود و به هدف نخورد، امتیازی نخواهد داشت. هر ورزشکار نیز ۴۰ ثانیه برای هر پرتاب فرصت دارد.در موارد تساوی، تیراندازی که تیرهای بیشتری به محدوده امتیاز ۱۰ بزند، پیروز است، اگر باز هم مساوی بود، تیرهای ایکس (X) یعنی آنها که درست در نقطه مرکز صفحه نشسته اند، شمرده می شود.** مسابقات فردیمسابقات مرحله فردی مسابقات در دو رده با حضور ورزشکار برگزار می شود. هر کمان کش در مرحله مقدماتی ۷۲ پرتاب دارد که مجموع امتیازات آنان رتبه شرکت کننده را مشخص کرده و پس از آن در مرحله حذفی رقیب او را مشخص می کنند. در مراحل حذفی جدول مسابقات ورزشکاران به طور متقارن بر اساس نتایج مرحله مقدماتی انتخاب می شوند، یعنی نفر اول و شصت و چهارم با هم و سی و دوم و سی و سوم با هم مسابقه می دهند.

 

تیر ترکش «زهرا»ی ایران امشب در ریو

 

در این قسمت تیراندازان با ۱۲ پرتاب رقابت می کنند. ورزشکارانی به فینال می رسند که در پنج مسابقه تک حذفی پیروز شده باشند.** گروهیهر کشوری که سه سهمیه برای مسابقات مرحله فردی بدست آورده باشند، می تواند در رقابت های تیمی نیز شرکت کند. نتایج تمام ورزشکاران هر تیم در دور مقدماتی، رده تیم ها را برای مسابقات تیمی که به صورت حذفی برگزار می شود، مشخص می کند.در مسابقات تیمی هر تیم ۲۴ پرتاب – خلاف المپیک پیشین که ۲۷ پرتاب بود – دارد. هر تیرانداز نیز باید هشت پرتاب داشته باشد. کاروان ورزشی ایران روز سه شنبه در چهارمین روز از بازی های المپیک ۲۰۱۶ ریو در رشته های تیراندازی، تیراندازی با کمان، جودو، قایقرانی، شنا و والیبال با حریفان رقابت می کنند. در تیراندازی گلنوش سبقت الهی در تپانچه ۲۵ متر به رقابت می پردازد. در جودو سعید ملایی در وزن منهای ۸۱ کیلوگرم به مصاف حریف خود می رود. در رشته شنا، آریا نسیمی شاد در ماده ۲۰۰ متر قورباغه با حریفانش رقابت می کند. مهسا جاور نیز در رشته قایقرانی در گروه E و F برای ارتقای رده بندی خود مسابقه خواهد داد. شاگردان رائول لوزانو در تیم ملی والیبال ایران نیز پس از شکست به آرژانتین این بار به مصاف حریف قدرتمند خود لهستان در ساعات پاپانی شب می روند.

[ad_2]

منبع:عصر ایران

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس