تاریخ انتشار: ۳۱ مرد ۱۳۹۵

[ad_1] نتایج یک بررسی آشکار ساخت که ایالت تگزاس در میان مناطق توسعه یافته جهان بالاترین نرخ مرگ و میر مادران را دارد. به گزارش ایسنا، نرخ مرگ و میر زنان در ایالت تگزاس که به دلیل مشکلات مرتبط با بارداری جان خود را از دست می‌دهند در فاصله سال‌های ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۴ دو برابر […]

[ad_1]

نتایج یک بررسی آشکار ساخت که ایالت تگزاس در میان مناطق توسعه یافته جهان بالاترین نرخ مرگ و میر مادران را دارد.

به گزارش ایسنا، نرخ مرگ و میر زنان در ایالت تگزاس که به دلیل مشکلات مرتبط با بارداری جان خود را از دست می‌دهند در فاصله سال‌های ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۴ دو برابر شده و نسبت به دیگر ایالت‌های آمریکا و همچنین دیگر مناطق توسعه یافته جهان بالاترین رتبه را از این حیث دارد.

این یافته‌ها در پی مطالعه انجام شده در آمریکا به دست آمده که نشان می‌دهد نرخ مرگ و میر مادران در این کشور در فاصله سال‌های ۲۰۰۰ تا ۲۰۱۴ افزایش یافته در حالی که در مابقی جهان این نرخ کاهش یافته است.

به گفته کارشناسان، دو برابر شدن نرخ مرگ و میر مادران باردار در ایالت تگزاس طی مدت دو سال غیرقابل توجیه است چراکه این منطقه شاهد جنگ، بلایای طبیعی یا حتی رکود شدید اقتصادی هم نبوده است.

به گزارش روزنامه گاردین، در فاصله سال‌های ۲۰۰۰ تا پایان ۲۰۱۰ نرخ مرگ و میر مادران به ازای هر ۱۰۰ هزار مورد تولد ۱۷.۷ تا ۱۸.۶ بوده در حالی که پس از سال ۲۰۱۰ به ازای هر ۱۰۰ هزار تولد ۳۳ مورد مرگ مادران در این ایالت گزارش شده است.

انتهای پیام

[ad_2]

منبع:ایسنا

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس