تاریخ انتشار: ۳۱ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] مجید کیانی نوازنده پیشکسوت سنتور پنجشنبه اول مهر ماه تازه ترین اجرای خود را در تالار خلیج فارس فرهنگسرای نیاوران تهران برگزار می کند. به گزارش مهر، رسیتال تک نوازی موسیقی دستگاهی به سرپرستی و آهنگسازی مجید کیانی پنجشنبه اول مهر ماه ساعت ۱۹ در تالار خلیج فارس فرهنگسرای نیاوران اجرا می شود. در […]

[ad_1]

مجید کیانی نوازنده پیشکسوت سنتور پنجشنبه اول مهر ماه تازه ترین اجرای خود را در تالار خلیج فارس فرهنگسرای نیاوران تهران برگزار می کند.

به گزارش مهر، رسیتال تک نوازی موسیقی دستگاهی به سرپرستی و آهنگسازی مجید کیانی پنجشنبه اول مهر ماه ساعت ۱۹ در تالار خلیج فارس فرهنگسرای نیاوران اجرا می شود.

در این رسیتال مجید کیانی با تک نوازی سنتور در چهار بخش در دستگاه ردیف آوازی شور، ابوعطا، دشتی و بیات زند، قطعاتی را برای مخاطبان اجرا می کند. در این اجرا شهرام کیانی نیز با ضرب، وی را همراهی خواهد کرد.

استاد مجید کیانی ردیف سنتور صبا، قطعات علینقی وزیری و روح الله خالقی را به مدت چهار سال در هنرستان موسیقی فرا گرفت و در سال ۱۳۴۵ وارد دانشکده هنرهای زیبا در دانشگاه تهران شد. وی موسیقی را نزد اساتید به نامی از جمله مرحوم استاد داریوش صفوت و مرحوم استاد نورعلی خان برومند آموخت. او به مدت دو سال ردیف آوازی را نزد استاد عبد الله خان دوامی فراگرفت و به مدت سه سال نیز در دانشگاه سوربن پاریس نزد پروفسور تروانکه وادیت وادار به تحصیل پرداخت.

کنسرت های پژوهشی تحقیقی مجید کیانی پیش از این نیز در فرهنگسرای نیاوران برگزار شده بود.

[ad_2]

منبع:عصرایران

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس