تاریخ انتشار: ۰۳ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] رئیس سازمان مدارس غیردولتی برخی اخبار مبنی بر رانت‌خواری و تخلف همسر یک مقام دولتی در یک مدرسه غیردولتی را کذب دانست و گفت: اجرای قانون و مصوبات آن رانت خواری محسوب نمی‌شود. به گزارش ایسکانیوز به نقل از ایسنا، مرضیه گرد، افزود: آیین‌نامه واگذاری زمین به موسسان مدارس غیر انتفاعی وزارت آموزش وپرورش […]

[ad_1]

مرضیه گرد

رئیس سازمان مدارس غیردولتی برخی اخبار مبنی بر رانت‌خواری و تخلف همسر یک مقام دولتی در یک مدرسه غیردولتی را کذب دانست و گفت: اجرای قانون و مصوبات آن رانت خواری محسوب نمی‌شود.

به گزارش ایسکانیوز به نقل از ایسنا، مرضیه گرد، افزود: آیین‌نامه واگذاری زمین به موسسان مدارس غیر انتفاعی وزارت آموزش وپرورش ، وزارت شهرسازی طبق مصوبه شماره ۶۳۵۶/ ت ه مورخ ۳۰ مرداد ۱۳۷۰ قابل اجرا بوده و طبق قوانین و آیین نامه‌های مذکور، زمین به موسس واگذار شده است.

وی افزود : به موجب آیین نامه سازمان زمین شهری (وزارت راه و شهرسازی) واگذاری زمین‌های با کاربری آموزشی به موسسان مدارس غیر دولتی خلاف قانون نبوده و با رعایت ماده ۳۱ قانون تاسیس و اداره مدارس و مراکز آموزشی و پرورشی غیر دولتی مصوب سال ۸۷ مجلس شورای اسلامی و آیین نامه اجرایی آن امکان پذیر است.

گرد با تصریح این مطلب که طبق تبصره ماده ۳۱ قانون تاسیس و اداره مدارس و مراکز غیر دولتی در صورتی که موسس امکان ادامه فعالیت به هر دلیلی را نداشته باشد ملک مورد نظر می تواند به موسس واجد شرایط دیگر و یا آموزش وپرورش واگذار شود گفت: زمین مذکور که در بخش اعظمی از آن مدرسه احداث شده تحت عنوان مدرسه«روشنگران » مورد بهره برداری قرار گرفته بود.

وی افزود: در سال ۱۳۷۲ طبق قوانین مذکور زمینی برای احداث مدرسه به موسس مذکور واگذار شد که پس از تاسیس مدرسه و عدم توفیق موسس در اداره مدرسه مذکور در سال تحصیلی ۸۰_۷۹ با کلیه ملحقات آن و با رعایت کلیه مقررات قانونی به موسسه آموزشی «شاهچراغ» تحت عنوان (مجتمع آموزشی فرهنگی روشنگر ۲) به نمایندگی خانم شبستری واگذار شد که در حال حاضر تحت عنوان مدرسه غیر دولتی فعالیت می کند و مازاد زمین نیز در تصرف مدرسه مورد مذکور است.

رئیس سازمان مدارس غیردولتی با بیان اینکه همسر مقام دولتی مورد اشاره در حال حاضر هیچ نقشی در این مجموعه ندارد، ضمن ابراز تاسف از انتشار چنین اخبار کذبی در فضای رسانه و نادیده گرفتن نقش موثر مدارس غیر دولتی در کمک به نظام تعلیم وتربیتی کشور اظهار کرد: طرح مسئله‌ای که متعلق به ۲۳ سال گذشته بوده ( از سال ۷۹ تاکنون ) به‌طوری که با بررسی های صورت گرفته هیچ گونه تخلفی در اجرای قانون محرز نشده است، هدفی جزء تشویش افکار عمومی جامعه و بی اعتمادی مردم نسبت به مدارس غیر دولتی ندارد.

وی تاکید کرد: حق شکایت حقوقی اسامی نامبرده شده از طریق مراجع ذی‌صلاح محفوظ است .

۲۰۱۰۱

[ad_2]

منبع:ایسکانیوز

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس