تاریخ انتشار: ۲۰ مرد ۱۳۹۵

[ad_1] یک نوزاد آمریکایی که به طور مادرزادی از نوعی تومور روی زانوی پای چپش رنج می‌برد، تحت عمل جراحی قرار گرفت و پزشکان توانستند او را از خطر مرگ نجات دهند.  به گزارش ایلنا، کودک نوپایی اهل ایالت میسوری آمریکا، هنگام تولد با یک نوع ناهنجاری عروقی و تومور بزرگ روی زانوی پای چپ […]

[ad_1]

یک نوزاد آمریکایی که به طور مادرزادی از نوعی تومور روی زانوی پای چپش رنج می‌برد، تحت عمل جراحی قرار گرفت و پزشکان توانستند او را از خطر مرگ نجات دهند.

 به گزارش ایلنا، کودک نوپایی اهل ایالت میسوری آمریکا، هنگام تولد با یک نوع ناهنجاری عروقی و تومور بزرگ روی زانوی پای چپ متولد شد. این تومور به حدی بزرگ بود که ممکن بود زندگی او را به مخاطره بیاندازد.


 «آتلیا»، کودک نوپا به دلیل بزرگ بودن این توده در معرض خطر حمله قلبی قرار داشت و کوچک‌ترین خونریزی در عرض چند دقیقه ممکن بود او را به سمت مرگ سوق دهد. بزرگی و سه برابر شدن این توده در عرض یک سال باعث شده بود که آتلیای دو ساله قادر به راه رفتن نباشد و هنگام راه رفتن بلنگد.

 4967468_506


توده ایجاد شده بیشتر شبیه یک تاول خون‌آلود روی زانوی او بود که پزشکان آن را نوعی ناهنجاری عروقی اعلام کردند. رشد این تومور به دلیل پیچ‌خوردگی عروق خونی در زیر پوست اتفاق افتاده بود که می‌توانست خونریزی را تشدید کند و حتی باعث ایجاد نارسایی قلبی در این نوزاد شود. این تومور خون‌آلود به رنگ صورتی مایل به قرمز بود که نقاطی بنفش رنگ روی آن مشاهده می‌شد و تا ۳۳ سانتی‌متر رسیده بود.


به دلیل پمپاژ خون زیاد به سمت پاها، استرس زیادی به قلب این کودک وارد می‌شد و از این رو احتمال نارسایی قلبی وجود داشت. به طوری که حتی ممکن بود دچار ایست قلبی شود و جان خود را از دست بدهد. این تومور در روزهای آخر بسیار بزرگ شده و به اندازه یک توپ فوتبال رسیده بود.


4967469_118


پزشکان بعد از دو بار درمان ناموفق و نابودی عروقی که ایجاد تورم در این ناحیه کرده بودند، به این نتیجه رسیدند که نمی‌توان کاری برای او انجام داد اما مادر ۳۰ ساله او که نگران وضعیت سلامت کودکش بود، در نهایت به یک جراح خصوصی مراجعه کرد. ماه گذشته، این جراح تومور را جدا کرد و در حال حاضر، «آتلیا» می‌تواند بدون مشکل و برای اولین بار در عمرش راه برود. او در حال حاضر با کمک سایرین راه می‌رود اما به زودی خواهد توانست مانند سایر کودکان راه برود و بدود و بازی کند.


4967470_6794967471_311


در عمل ۶ ساعته روی او، جراح ۹۵ درصد عروق پیچ‌خورده را بدون آسیب رساندن به بافت ماهیچه‌ای از بین برد و اکنون جریان عادی خونی در مسیر پاها و قلب این بیمار نوزاد در جریان است و قلبش هم با ریتم مناسبی می‌تپد.


منبع:سلامت آنلاین


 

[ad_2]

منبع:ایلنا

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس