تاریخ انتشار: ۰۶ مرد ۱۳۹۵

[ad_1] تولید این سه دارو در کشور دهها میلیون دلار صرفه جویی ارزی برای کشور خواهد داشت و قیمت تمام شده هر یک از این داروها در داخل معادل ۵۰ تا ۶۰ درصد ارزانتر از نمونه خارجی است.  رئیس سازمان غذا و دارو از تولید سه داروی بسیار گرانقیمت با فناوری مونوکلونال آنتی بادی که […]

[ad_1]

تولید این سه دارو در کشور دهها میلیون دلار صرفه جویی ارزی برای کشور خواهد داشت و قیمت تمام شده هر یک از این داروها در داخل معادل ۵۰ تا ۶۰ درصد ارزانتر از نمونه خارجی است.

 رئیس سازمان غذا و دارو از تولید سه داروی بسیار گرانقیمت با فناوری مونوکلونال آنتی بادی که جزو ۱۰ داروی گرانقیمت دنیا هستند، در ایران خبر داد.

به گزارش ایرنا، رسول دیناروند افزود: گرانترین داروهای دنیا هم اکنون داروهای آنتی بادی مونوکلونال هستند که با تکنولوژی بایو تولید می شوند و هر ویال دارویی آنها از چند میلیون تومان تا چند صد میلیون تومان ارزش دارد.

وی گفت: در سه سال گذشته و در دولت یازدهم با حمایت دولت و کمیته توسعه فناوری های سلامت وزارت بهداشت، سه داروی مونوکلونال آنتی بادی در کشور تولید شده است که جزو گرانترین داروهای موجود در دنیا هستند.

دیناروند افزود: این سه دارو شامل داروی ریتوکسی مب، کستوزومب و بواسیزومب هستند که هر سه در درمان سرطان کاربرد دارند و البته کاربردهای دیگری نیز دارند به عنوان مثال داروی ریتوکسی مب در درمان بیماری های خودایمنی مانند آرتریت روماتوئید نیز کاربرد دارد.

رئیس سازمان غذا و دارو گفت: دو داروی اول در کشور تولید و به بازار عرضه شده است و داروی بواسیزومب مراحل نهایی کارآزمایی بالینی را طی می کند و امیدواریم این دارو نیز امسال وارد بازار شود.

دیناروند افزود: تولید این سه دارو در کشور دهها میلیون دلار صرفه جویی ارزی برای کشور خواهد داشت و قیمت تمام شده هر یک از این داروها در داخل معادل ۵۰ تا ۶۰ درصد ارزانتر از نمونه خارجی است.

معاون غذا و داروی وزیر بهداشت گفت: از نظر ارزی، تولید این داروها حدود ۹۵ درصد صرفه جویی ارزی برای کشور دارند و علت این صرفه جویی نیز این است که همه اقدامات لازم برای تولید آنها در داخل و بر اساس دانش بومی انجام می شود و فقط مقدار اندکی ارز برای تهیه محیط کشت این داروها لازم است.

وی افزود: برای تولید محصولات سلامت با تکنولوژی های نوین، کمیته توسعه فناوری های سلامت به ریاست وزیر بهداشت در دولت یازدهم تشکیل شده است که مکانیزم های حمایتی از شرکتهای دانش بنیان و توسعه صادرات این محصولات را تصویب می کند.

[ad_2]

منبع:عصر ایران

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس