تاریخ انتشار: ۰۴ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] وزارت جهاد کشاورزی اعلام کرد: ۱۱۰ میلیون و ۴۸۰ هزار تن انواع محصولات کشاورزی سال ۱۳۹۴ در کشور تولید شد. به گزارش ایسکانیوز، مرکز فناوری اطلاعات و ارتباطات اعلام کرد: ۷۷٫۰۴ میلیون تن انواع محصولات زراعی، ۱۹٫۳۸ میلیون تن انواع محصولات باغبانی، ۱۳٫۰۸ میلیون تن محصولات دام و طیور و ۹۸۰ هزارتن انواع آبزیان […]

[ad_1]

..

وزارت جهاد کشاورزی اعلام کرد: ۱۱۰ میلیون و ۴۸۰ هزار تن انواع محصولات کشاورزی سال ۱۳۹۴ در کشور تولید شد.

به گزارش ایسکانیوز، مرکز فناوری اطلاعات و ارتباطات اعلام کرد: ۷۷٫۰۴ میلیون تن انواع محصولات زراعی، ۱۹٫۳۸ میلیون تن انواع محصولات باغبانی، ۱۳٫۰۸ میلیون تن محصولات دام و طیور و ۹۸۰ هزارتن انواع آبزیان سال ۱۳۹۴ در کشور تولید شده است.
این گزارش می افزاید: تولید محصولات کشاورزی در سال ۱۳۹۴نسبت به سال ۱۳۹۳ از رشدی معادل ۶٫۰۷ درصد برخوردار بوده است.
تولید محصولات زراعی:
در ادامه این گزارش،مقدار تولید انواع محصولات زراعی برای سال زراعی ۹۴-۹۳ جمعاً ۷۷ میلیون و ۳۸ هزار و ۸۳۲ تن اعلام شده که از این میزان ۲۲ میلیون و ۲۰ هزار و ۱۰۰ تن غلات، ۷۵۰ هزار و ۳۳۸ تن حبوبات، ۱۴ میلیون و ۵۲۶ هزار و ۶۷ تن محصولات صنعتی (از جمله نیشکر، چغندر قند، توتون و تنباکو، پنبه و دانه های روغنی)، ۱۶میلیون و ۳۷۳ هزار و ۴۰۵ تن سبزیجات، هشت میلیون و ۵۸۸ هزار و ۴۴ تن انواع محصولات جالیزی و ۲۰ میلیون و ۴۰۵ هزار و ۹۲۵ تن نباتات علوفه ای و سایر محصولات زراعی بوده است.
این گزارش ادامه می دهد:مساحت سطح زیرکشت محصولات زراعی در سال زراعی ۹۴-۹۳ نزدیک به ۱۱ میلیون و ۳۷۷ هزار هکتار برآورد شده که ۵۳ درصد آن سطح آبی و ۴۷ درصد آن سطح دیم بوده و ۹۲ درصد از محصولات در اراضی آبی و مابقی در اراضی دیم برداشت شده است.
این گزارش می افزاید: ۵۰ درصد از محصولات زراعی در استان های خوزستان، فارس، خراسان رضوی، آذربایجان غربی، قزوین، تهران و همدان تولید می شود.
در ادامه این گزارش با اشاره به این که تولید خیار و سبزیجات گلخانه ای در سال جاری از بخش تولیدات زراعی حذف و به تولیدات باغبانی اضافه شده،میزان رشد تولید محصولات زراعی نسبت به دوره قبل (با توجه به اصلاح انجام گرفته) ۴٫۰۱ درصد اعلام شده است.
تولید محصولات باغبانی:
این گزارش اضافه می کند: ۱۹میلیون و ۳۷۸ هزار و ۴۶۲ تن انواع محصولات باغبانی سال ۹۴ در کشور تولید شده که از این میزان سه میلیون و ۴۸۲ هزار و ۱۰۸ تن سیب، سه میلیون و ۱۶۷ هزار و ۴۳۷ تن انگور، دو میلیون و ۴۱۵ هزار و ۹۵۶ تن پرتقال،یک میلیون و ۷۲۹ هزار و ۳۵۸ تن انواع محصولات گلخانه ای، یک میلیون و ۸۶ هزار و ۶۳۰ تن انار، یک میلیون و ۶۳ هزار و ۴۶۹ تن خرما، ۷۵۹ هزار و ۵۴۹ تن هلو، ۷۰۵ هزار و ۹۴۰ تن نارنگی، ۵۲۵ هزار و ۴۹۳ تن لیمو شیرین و چهار میلیون و ۴۴۲ هزار و ۵۲۴ تن سایر انواع میوه ها و محصولات باغبانی بوده است.
براساس این گزارش،مساحت سطح بارور باغ ها در سال ۱۳۹۴ نزدیک به دو میلیون و ۲۹۶ هزار هکتار برآورد شده که ۸۵ درصد آن سطح آبی و ۱۵ درصد آن سطح دیم بوده است.
این گزارش می افزاید: ۹۴ درصد از محصولات در باغ های آبی و بقیه از باغ های دیم برداشت شده است.
براساس این گزارش، در سال ۹۴ سطح باغ های غیربارور ۳۸۸ هزار و ۲۵۸ هکتار برآورد شده است.
در ادامه این گزارش با اشاره به این که ۵۰ درصد از محصولات باغبانی در استان های فارس، مازندران، آذربایجان غربی، تهران، جنوب استان کرمان و خراسان رضوی تولید می شود، میزان رشد تولید محصولات باغی نسبت به دوره قبل (با توجه به انتقال خیار و سبزیجات گلخانه ای به این بخش) ۱۷٫۳ درصد اعلام شده است.
تولید محصولات دامی، طیور و آبزیان:
در این گزارش، میزان تولید انواع محصولات دام و طیور در سال ۱۳۹۴ در جمع ۱۳ میلیون و ۷۶ هزار و ۹۱۴ تن اعلام شده که از این میزان ۸۰۶ هزار تن گوشت قرمز، ۹ میلیون و ۱۴۰ هزار تن شیر، دو میلیون و ۱۲۲ هزار و ۵۰۰ تن گوشت مرغ، ۹۳۱ هزار و ۲۱ تن تخم مرغ و ۷۷ هزار و ۳۹۳ تن عسل بوده است.
میزان رشد تولیدات این بخش نسبت به سال ۱۳۹۳ معادل ۳٫۶۱ درصد اعلام شده است.
در این گزارش، میزان صید و پرورش انواع آبزیان در سال ۱۳۹۴ نزدیک به ۹۸۳ هزار و ۸۹۷ تن اعلام شده که ۳۲ هزار و ۶۱۷ تن حاصل صید از آب های شمال کشور، ۵۴۹ هزار و ۷۳۲ تن صید از آب های جنوب و دور و ۴۰۱ و ۵۴۸ هزار تن پرورش انواع آبزیان بوده است.
صید و پرورش آبزیان نسبت به سال ۱۳۹۳ از رشدی معادل ۳٫۸۷ درصد برخوردار بوده است.

۶۰۴

[ad_2]

منبع:ایسکانیوز

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس