تاریخ انتشار: ۳۱ خرد ۱۳۹۴

براساس اعلام بانک مرکزی شاخص کل تولید کارگاههای بزرگ صنعتی کشور در سال ۹۳ بر مبنای سال پایه ۹۰ به عدد ۹۲٫۹ درصد رسیده که در مقایسه با سال ۹۲ معادل ۶٫۷ درصد افزایش یافته است. درحالی که تمرکز دولت  و دستگاههای مرتبط برنامه ریزی برای خروج از رکود است،آخرین آمار منتشر شده از سوی […]

براساس اعلام بانک مرکزی شاخص کل تولید کارگاههای بزرگ صنعتی کشور در سال ۹۳ بر مبنای سال پایه ۹۰ به عدد ۹۲٫۹ درصد رسیده که در مقایسه با سال ۹۲ معادل ۶٫۷ درصد افزایش یافته است.

سیگار

درحالی که تمرکز دولت  و دستگاههای مرتبط برنامه ریزی برای خروج از رکود است،آخرین آمار منتشر شده از سوی بانک مرکزی نشان می دهد که تورم تولید با ثبت  ۶٫۷ درصد همچنان عدد قابل تاملی است.

به گزارش گذارنیوز  براساس اعلام بانک مرکزی شاخص کل تولید کارگاههای بزرگ صنعتی کشور در سال ۹۳ بر مبنای سال پایه ۹۰ به عدد ۹۲٫۹ درصد رسیده که در مقایسه با سال ۹۲ معادل ۶٫۷ درصد افزایش یافته است.(جدول شماره ۱)

همچنین در سال ۹۳ شاخص تولید ۱۴ گروه صنعتی در مقایسه با سال ۹۲ افزایش نشان می دهد که در این میان گروه صنایع تولید وسایل نقلیه موتوری،تریلر و نیم تریلر با رشدی معادل ۵۱٫۲ درصد بیشترین میزان رشد را تجربه کرده است.

شاخص تولید ۱۰ گروه صنعتی دیگر نیز درسال ۹۳ نسبت به سال ۹۲ کاهش داشته که بیشترین کاهش مربوط به” گروه صنایع تولید محصولات” از توتون و تنباکو (سیگار) معادل ۴۰٫۲ درصد گزارش شده است.

براساس این گزارش،در بخش آشامیدنی ها،صنایع آشامیدنی با ثبت ۸ درصد افزایش درسال ۹۳ نسبت به سال قبل، تولید مواد غذایی با ۶٫۷ درصد افزایش،چرم و مصنوعات چرمی با ۱۸٫۹ درصد،انتشار و چاپ رسانه های ضبط شده  با ۱۰٫۹ درصد،تولید دارو با ۷٫۸ درصد،کاغذ و محصولات کاغذی با ۵٫۳ درصد،محصولات فلزی با ۱۱ درصد،محصولات رایانه ای با ۳٫۷ درصد،تولید ماشین آلات مولد تولید برق با ۱۱٫۱ درصد، و تولید محصولات شیمیایی با ۱/۷ درصد رشد وضعیت مناسب تری را نسبت به سایر تولیدات کشور داشته اند.

در مقابل تولید منسوجات با منفی ۱۰٫۲ درصد،تولید پوشاک  منفی ۵٫۹ درصد، محصولات چوبی  منفی ۱۱٫۶ درصد، محصولات پلاستیکی منفی ۲ درصد، محصولات کانی منفی ۲٫۷ درصد،تولید سایر وسایل نقلیه منفی۱۷٫۲ درصد و تعمیر و نصب ماشین آلات منفی ۳۶٫۳ درصد در وضعیت منفی قرار گرفته اند.

براساس گزارش بانک مرکزی، در بین ۶ گروه صنعتی مهم کشور، در مجموع حدود ۸۳ درصد ارزش افزوده کارگاههای بزرگ صنعتی را به خود اختصاص داده اند،که ین گزارش می افزاید،شاخص تولید تنها در گروه صنایع تولید محصولات کانی غیرفلزی در سال ۹۳ کاهشی معادل ۲٫۷ درصد داشته است.

 

نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس