تاریخ انتشار: ۳۰ مرد ۱۳۹۵

[ad_1] تولیت آستان قدس رضوی در همایش تجلیل از محیط‌بانان برتر کشوری از توقف بهره‌برداری از جنگل‌ها از سوی شرکت‌های وابسته به آستان قدس رضوی خبر داد و گفت: بهره‌برداری از جنگل‌ها را در شأن آستان قدس رضوی نمی‌دانیم. به گزارش ایسکانیوز به نقل از ایلنا، حجت الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رئیسی، طی سخنانی در […]

[ad_1]

تولیت آستان قدس رضوی در همایش تجلیل از محیط‌بانان برتر کشوری از توقف بهره‌برداری از جنگل‌ها از سوی شرکت‌های وابسته به آستان قدس رضوی خبر داد و گفت: بهره‌برداری از جنگل‌ها را در شأن آستان قدس رضوی نمی‌دانیم.

به گزارش ایسکانیوز به نقل از ایلنا، حجت الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رئیسی، طی سخنانی در این همایش که در تالار ولایت حرم مطهر رضوی برگزار شد، انتخاب سالروز میلاد ضامن آهو، حضرت ثامن الحجج(ع) به عنوان روز محیط بان را تناسبی ارزشمند خواند و گفت: مطابق آیات کلام الله مجید، خداوند زمین و آسمان ها را مسخر انسان قرار داده تا با رعایت بایدها و نبایدهای الهی، از منابع بهره برداری و زمینه رشد و تعالی خود را فراهم کند.

وی درادامه با بیان اینکه انبیاء الهی و کلام الله مجید انسان را به خداخواهی و رهایی از خود بینی توصیه کرده اند، تصریح کرد: تخریب محیط زیست و تجاوز به بیت المال که امروز شاهد آن هستیم، ناشی از زیاده خواهی بشر، خود بزرگ بینی و منیت انسانی است.

وی با تاکید بر اینکه رعایت قوانین و ضوابط حاکم بر طبیعت در محیط های مختلف برای تداوم حیات انسان ضروری است، افزود: اما طبق گزارش های سازمان ملل، آمریکا و قدرت های مستکبر جهان بزرگترین تخریب کنندگان محیط زیست هستند و با اموری هم چون دفن زباله های هسته ای و تخریب منابع طبیعی، حیات انسان و سایر موجودات زنده را با تهدید جدی مواجه کرده اند.

عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه ما معتقدیم قوانین حاکم بر طبیعت باید محترم شمرده شود، اظهار کرد: سیاست های ابلاغی رهبر معظم انقلاب اسلامی در خصوص حفظ محیط زیست، نشان از اراده جدی نظام اسلامی برای حفظ آب، خاک، جنگل، منابع طبیعی و محیط زیست دارد و باید همه بخش ها خود را نسبت به این امر موظف بدانند و با اراده محکم، اجرای این سیاست ها را پیگیری کنند.

تولیت آستان قدس رضوی با تاکید براینکه هر توسعه ای در کشور فرع بر محیط زیست است، تصریح کرد: هرگونه توسعه، کارخانه سازی، تولید و فعالیتی باید متناسب با شاخصه ها و حفظ چارچوبه های محیط زیست باشد.

وی با بیان اینکه مشکلاتی هم چون ریزگرد ها ناشی از مداخلات انسانی است، افزود: هیچ کس حق ندارد قوانین محیط زیست را نقض کند، چراکه حیات و توسعه ما نیز در گروه حفظ محیط زیست خواهد بود.

حجت الاسلام والمسلمین رئیسی تصریح کرد: همه متخلفان نسبت به قوانین محیط زیست باید بدانند که اراده نظام حفظ محیط زیست و برخورد با متخلفان در هر رده و جایگاهی است.

تولیت آستان قدس رضوی در بخش دیگری از فعالیت محیط بانان به عنوان کاری خطیر یاد و عنوان کرد: شما با مجاهدت هایتان، جان بر کف گرفته و در راستای حفظ گنجینه های ملی برای نسل های بعدی ایستاده اید.

لازم به ذکر است، در پایان این مراسم با حضور حجت الاسلام والمسلمین رئیسی، تولیت آستان قدس رضوی، معصومه ابتکار، رئیس سازمان حفاظت از محیط زیست و علیرضا رشیدیان، استاندار خراسان رضوی از تعدادی از خانواده شهدای محیط‌بان و محیط‌بانان و فرماندهان برتر یگان حفاظت محیط زیست کشور تجلیل به عمل آمد.

۲۰۳/۲۰۱

[ad_2]

منبع:ایسکانیوز

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس