تاریخ انتشار: ۱۱ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] کارشناس مسئول بهداشت خانواده مرکز بهداشت بوکان گفت: در طول ۱۰سال، ۴۰۵۶۱ تولد زنده در این شهرستان به وقوع پیوسته است. به گزارش خبرگزاری ایلنا از بوکان، صلاح‌الدین فرخی در جلسه هم‌اندیشی بررسی راهکارهای افزایش ایمنی کودکان به بررسی شاخص‌های مرگ و میر کودکان در جریان ۱۰ ساله از سال ۱۳۸۶ تا پایان دهه اول […]

[ad_1]

کارشناس مسئول بهداشت خانواده مرکز بهداشت بوکان گفت: در طول ۱۰سال، ۴۰۵۶۱ تولد زنده در این شهرستان به وقوع پیوسته است.

به گزارش خبرگزاری ایلنا از بوکان، صلاح‌الدین فرخی در جلسه هم‌اندیشی بررسی راهکارهای افزایش ایمنی کودکان به بررسی شاخص‌های مرگ و میر کودکان در جریان ۱۰ ساله از سال ۱۳۸۶ تا پایان دهه اول شهریورماه ۹۵ ۱۳اشاره کرد و گفت: در طول این ۱۰ سال ۴۰۵۶۱ تولد زنده در شهرستان بوکان به وقوع پیوسته است.


وی ادامه داد: قبل از انقلاب شاخص مرگ و میر کودکان زیر پنج سال نزدیک به ۲۰۰ کودک متوفی در هر هزار تولد بوده اما اکنون با انجام برنامه‌های مداخله‌ای میزان مرگ و میر کودکان در شهرستان بوکان  در پایان سال ۱۳۹۴ به حدود ۱۰مرگ در هر یک هزار تولد زنده رسیده است.


فرخی افزود: با توجه به شاخص هدف کشوری تا پایان برنامه ششم توسعه که رسیدن به رقم ۱۲ مرگ برای هر یک هزار تولد است، شاخص بسیار مطلوبی دارد و بیانگر موثر بودن تمهیدات وتلاش های ارزشمند تیم های مراقبت کودکان است.


کارشناس مسئول بهداشت خانواده مرکزبهداشت بوکان افزود: همه کودکان متوفای زیر ۵ سال که در مدت ۱۰ سال فوق‌الذکر جان خود را از دست داده‌اند توسط تیم‌های کارشناسی مورد پیگیری قرار گرفته و در جلسات تخصصی کمیته مرگ و میر کودکان با حضور مدیریت شبکه بهداشت و درمان و روسای بیمارستان و مرکز بهداشت و متخصصین اطفال و کارشناسان ارشد بهداشت و درمان مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفته و براساس عوامل موثر در مرگ کودکان مداخلات لازم به تصویب رسیده و برای اجرا به واحدهای تحت پوشش شبکه ابلاغ شده است.


وی درباره اولین علت مرگ و میر کودکان در بوکان گفت: اولین علت ناهنجاری‌های مادرزادی است و دومین علت مرگ ناشی از سوانح و حوادث است که سهم عمده‌ای از آنان ناشی از حوادث ترافیکی و غرق شدگی وخفگی است که با شناسایی و حذف نقاط حادثه‌خیز و پرخطر که سلامت کودکان را تهدید می‌کند، می‌توان از بروز حوادث کاسته و شاخص سلامت کودکان را بالا ببریم.

[ad_2]

منبع:ایلنا

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس