تاریخ انتشار: ۲۱ مرد ۱۳۹۵

[ad_1] به گزارش ایلنا در البرز، محمود گودرزی امروز در سومین گردهمایی مسئولان امور جوانان کشور در محل پیست اسکی دیزین گفت: با تصوری غلط در موضوع اشتغال‌زایی در دولت نهم و دهم اشتغال‌های مازادی در دستگاه‌های دولتی انجام شد که باعث شد تعدادی زیادی نیروی کار فاقد تخصص در دستگاه‌های دولتی استخدام شوند و […]

[ad_1]

به گزارش ایلنا در البرز، محمود گودرزی امروز در سومین گردهمایی مسئولان امور جوانان کشور در محل پیست اسکی دیزین گفت: با تصوری غلط در موضوع اشتغال‌زایی در دولت نهم و دهم اشتغال‌های مازادی در دستگاه‌های دولتی انجام شد که باعث شد تعدادی زیادی نیروی کار فاقد تخصص در دستگاه‌های دولتی استخدام شوند و به مدت ۳۰ سال دولت‌ها مجبور باشند بار هزینه‌های مختلف این استخدام‌ها را به دوش بکشند.


وی افزود: به همین دلیل طرح دستیاران جوان در دولت‌یازدهم برای تحقق مشارکت اجتماعی و استفاده از نیروی انسانی قوی و آموزش دیده در دستگاه‌های دولتی در حال حاضر متوقف شده است.


وزیر ورزش و جوانان تاکید کرد: بار استخدام‌های بی‌رویه و بدون ضابطه در دولت‌های نهم و دهم بر دوش دولت یازدهم سنگینی می‌کند که به دلیل اتمام ظرفیت استخدامی دولت طرح استخدامی دستیاران جوان متوقف شد.


وی با بیان اینکه همچنان افزایش سطح مشارکت اجتماعی و استفاده از نیروی جوان کشور در دستور کار دولت یازدهم است، افزود: به منظور توسعه اجتماعی هر چه از مردم و مخصوصا جمعیت جوان کشور، در حوزه‌های تصمیم‌گیری و تصمیم‌سازی استفاده شود، سرمایه انسانی رشد کرده و به تولید ثروت می‌انجامد.


وزیر ورزش و جوانان با بیان اینکه باید یک اراده و عزم ملی در حوزه جوانان برای حل و فصل مسائل وجود داشته باشد، خاطرنشان کرد: این رویکرد تنها با ایجاد فضای ملی گفتمان در کشور محقق می‌شود.


گودرزی در ادامه گفت: موضوعات جوانان زمانی که به عنوان یک گفتمان قالب مطرح شود منجر به توجه ویژه سیاست‌مداران و سران کشور خواهند داشت.


وی با اشاره به موضوع فضای مجازی و تاثیرات آن بر جامعه و مخصوصا جوانان متذکر شد: فضای مجازی تحول فکری جدید و متفاوتی را در دهه اخیر بر جوامع و مخصوصا جامعه ما در حال شکل‌دهی است و در حال تاثیرگذاری در مناسبات اجتماعی ست که این مهم اگر در جهات مثبت و صحیح هدایت شود بسیار ثمربخش خواهد بود.


گودرزی در پایان با بیان اینکه در حوزه رسانه و سواد رسانه‌ای نیازمند کسب دانش‌های لازم و روزآمد هستیم، گفت: برای افزایش مشارکت اجتماعی با گسترش مشارکت نهادمند اجتماعی توسعه کمی سازمان‌های مردم‌نهاد و بخش‌ خصوصی صورت می‌گیرد و برای تحقق شعار ایجاد مشارکت اجتماعی باید سازمان‌های مردم‌نهاد را توسعه دهیم.

[ad_2]

منبع:ایلنا

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس