تاریخ انتشار: ۱۸ مرد ۱۳۹۵

[ad_1] بر اساس گزارش تازه بانک مرکزی از قیمت خرده‌فروشی مواد غذایی در تهران، در حالی که روند صعودی قیمت مرغ بعد از چند هفته متوالی متوقف شده، قیمت قند و شکر در هفته گذشته روبه افزایش گذاشته است. به گزارش اقتصادنیوز، بانک مرکزی قیمت خرده‌فروشی مواد غذایی را در هفته منتهی به ۱۵ مرداد […]

[ad_1]
بر اساس گزارش تازه بانک مرکزی از قیمت خرده‌فروشی مواد غذایی در تهران، در حالی که روند صعودی قیمت مرغ بعد از چند هفته متوالی متوقف شده، قیمت قند و شکر در هفته گذشته روبه افزایش گذاشته است.

به گزارش اقتصادنیوز، بانک مرکزی قیمت خرده‌فروشی مواد غذایی را در هفته منتهی به ۱۵ مرداد ۹۵ را منتشر کرد. بر اساس این گزارش، قیمت سه کالای عمده مصرفی در مقایسه با هفته مشابه ماه قبل افزایش قابل توجهی داشته است. بیشترین افزایش قیمت مربوط به قند و شکر است که ۳۶٫۵ درصد افزایش قیمت داشته است. قیمت تخم‌مرغ نیز افزایش ۲۴٫۲ درصدی را تجربه کرده است. گوشت مرغ هم اگرچه در هفته قبل از هفته مذکور روند نزولی پیدا کرده، اما قیمت آن در مقایسه با هفته مشابه ماه قبل ۱۰ درصد بیشتر شده است.تنها کالایی که در این هفته کاهش قیمت قابل توجهی داشته میوه‌های تازه است که افت ۱۷٫۵ درصدی را تجربه کرده است.

نکته قابل توجه در گزارش خرده‌فروشی اخیر این است که قند و شکر طی یک هفته نیز افزایش قابل توجه ۱۴٫۲ درصدی را تجربه کرده و افزایش چند هفته‌ای قیمت مرغ متوقف شده و حتی ۲٫۱ درصد کاهش یافته است. به نظر می‌رسد تخم‌مرغ و قند و شکر جای مرغ را گرفته‌اند و رکورد گرانی را به نام خود زده‌اند.

[ad_2]

منبع:اقتصادنیوز

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس