تاریخ انتشار: ۱۰ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] در هفته اول شهریورماه روند تند افزایش قیمت‌ها متوقف شده و از ۱۱ گروه کالایی مورد استفاده خانوارها، قیمت ۵ گروه افزایش اندکی داشته، قیمت ۳ گروه کاهش یافته و قیمت ۳ گروه دیگر ثابت مانده است. به گزارش اقتصادنیوز بانک مرکزی گزارش خرده‌فروشی مواد غذایی در هفته منتهی به پنجم شهریور را […]

[ad_1]


در هفته اول شهریورماه روند تند افزایش قیمت‌ها متوقف شده و از ۱۱ گروه کالایی مورد استفاده خانوارها، قیمت ۵ گروه افزایش اندکی داشته، قیمت ۳ گروه کاهش یافته و قیمت ۳ گروه دیگر ثابت مانده است.

به گزارش اقتصادنیوز بانک مرکزی گزارش خرده‌فروشی مواد غذایی در هفته منتهی به پنجم شهریور را منتشر کرد. بر اساس این گزارش بیشترین افزایش قیمت در مقایسه با هفته قبل از هفته مذکور مربوط به افزایش ۷٫۹ درصدی گوشت مرغ است. گوشت قرمز هم ۲٫۵ درصد افزایش قیمت داشته است.

قیمت قند و شکر اما در این هفته ۳٫۴ درصد کاهش یافته که بیشترین افت قیمت مواد غذایی بوده است. قیمت لبنیات، حبوبات و چای هم ثابت مانده است.

مقایسه تغییر قیمت‌ها در هفته مذکور با هفته مشابه ماه قبل هم نشان می‌دهد بیشترین افزایش قیمت مربوط به افزایش ۷٫۶ درصدی تخم مرغ است و سبزی‌های تازه و روغن نباتی هم افزایش ۴٫۸ درصدی را تجربه کرده‌اند. بیشترین افت قیمت هم مربوط به افت ۹٫۶ درصدی گوشت مرغ است.

روند تغییر قیمت دیگر کالاها را در نمودار زیر می‌بینید.

[ad_2]

منبع:اقتصادنیوز

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس