تاریخ انتشار: ۱۴ شهر ۱۳۹۴

علت مخالفت من با حضور آقای بعید‌ی‌نژاد در گفتگوی ویژه خبری شبکه دو، مصوبه کمیسیون ویژه بوده است که اعضا وارد مناظره‌ها نشوند و له یا علیه برجام، اظهارنظری نکنیم.

به گزارش “گذارخبر” زاکانی به مهر گفت: «علت مخالفت من با حضور آقای بعید‌ی‌نژاد در گفتگوی ویژه خبری شبکه دو، مصوبه کمیسیون ویژه بوده است که اعضا وارد مناظره‌ها نشوند و له یا علیه برجام، اظهارنظری نکنیم». نماینده تهران در حالی از مخالفت کمیسیون متبوعش برای حضور در مناظره ها سخن گفته که حضور همزمان نمایندگان دولت و مجلس در یک برنامه تلویزیونی لزوما به معنی مناظره نبوده و مواضع دو طرف در قالب یک میزگرد، قابل بررسی بوده است.

همچنین او در حالی به مصوبه کمیسوین برجام استناد کرده که پیش از این اظهاراتش در مخالفت با متن برجام در فضای رسانه ای منتشر شده بود. اگرچه تیزرهای این گفت و گو از حضور همزمان زاکانی و بعیدی نژاد خبر داده بودند اما رئیس کمیسیون ویژه بررسی برجام در مجلس گفته بود که «از دعوت شدن بعیدی‌نژاد به این برنامه اطلاع نداشته و در مسیر حرکت در ماشین با وی تماس گرفتند و گفتند قرار است بعیدی‌نژاد هم در گفتگو باشد». البته او نگفته که چرا به جای آنکه حضور در این برنامه را نپذیرد، ترجیح داده طرف مقابل را از برنامه حذف کند!

زاکانی ادامه داد: وقتی هم که در برنامه حضور یافتم، صحبت‌هایم به روش کار کمیسیون و استمداد از کارشناسان اختصاص داشت و اول برنامه هم گفتم که من، برجام را نقد نمی‌کنم، اما زمانی که مجری برنامه به صحبت‌های حضرت آقا در دیدار با نمایندگان خبرگان درباره موضوع لغو یا تعلیق تحریم‌ها اشاره کرد، من هم تائید کردم که هر کسی که برجام را یک بار خوانده باشد، به این مساله می‌رسد.

رئیس کمیسیون ویژه بررسی برنامه جامع اقدام مشترک در مجلس تصریح کرد: در همین راستا با اشاره به مقدماتی درباره تعلیق تحریم‌ها، مکانیزم لغو یا تعلیق تحریم‌ها و نیز وضعیت برگشت‌پذیری تعهدات طرفین را بر اساس برجام توضیح دادم و تاکید هم کردم که در مقام قضاوت نیستم و فقط مکانیزم اقدامات موجود در برجام را تشریح کردم.

زاکانی تاکید کرد: ما هیچ‌گونه تعارض و بگو مگویی با دوستان وزارت خارجه نداریم، اما وارد فضای مناظره هم نمی‌شویم و من نیز از جریان‌سازی برخی رسانه‌ها در روز گذشته درباره این اتفاق تعجب کردم.

برچسب ها: برچسب‌ها, , ,
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس