تاریخ انتشار: ۱۳ ارد ۱۳۹۵

رئیس ستاد پیگیری اجرای برجام با بیان اینکه گزارش وزارت خارجه درباره برجام در موعد مقرر به کمیسیون امنیت مجلس ارسال شد، گفت: در این جلسه درباره برداشت غیرقانونی ۲ میلیارد دلار از دارایی‌های جمهوری اسلامی از سوی آمریکا بحث شد.

به گزارش “گذارنیوز”، سید عباس عراقچی رئیس کمیته اجرای برجام پس از حضور در نشست امروز کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، درباره موضوعات و محورهای مورد بررسی در جلسه امروز این کمیسیون اظهار داشت: بر اساس قانون، وزارت امور خارجه موظف است که هر ۳ ماه یکبار، گزارش اجرای برجام را به این کمیسیون ارائه کند.

وی افزود: با توجه به اینکه برجام در تاریخ ۲۶ دی ماه سال گذشته اجرایی شد، بنابراین ۳ ماه بعد آن ۲۶ فروردین ماه بود، از این رو وزارت خارجه در تاریخ مقرر، گزارش کتبی را به کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ارسال کرد و امروز نیز من با حضور در جلسه، توضیحاتی را درباره محورهای گزارش ارائه کردم.

عراقچی در پایان خاطرنشان کرد: در نشست امروز همچنین بنده به سؤالات نمایندگان و اعضای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس درباره ابعاد مختلف اجرایی شدن برجام به ویژه مسئله رفع تحریم‌ها و موضوعات بانکی پاسخ دادم. همچنین درباره مسائل و اتفاقات اخیر از جمله برداشت غیرقانونی ۲ میلیارد دلار از دارایی‌های جمهوری اسلامی از سوی آمریکا بحث شد.

برچسب ها: برچسب‌ها, , ,
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس