تاریخ انتشار: ۲۰ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] رییس کمیته عمران شورای شهر تهران در مورد حادثه ریزش در تونل مترو کیانشهر توضیحاتی را ارائه کرد. اقبال شاکری در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به حادثه ریزش در تونل مترو کیانشهر، گفت: کارهای بزرگ قطعا حوادث بزرگی را هم رقم می‌زنند اما باید از ده‌ها هزار نفر که در عمق زمین که […]

[ad_1]

رییس کمیته عمران شورای شهر تهران در مورد حادثه ریزش در تونل مترو کیانشهر توضیحاتی را ارائه کرد.

اقبال شاکری در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به حادثه ریزش در تونل مترو کیانشهر، گفت: کارهای بزرگ قطعا حوادث بزرگی را هم رقم می‌زنند اما باید از ده‌ها هزار نفر که در عمق زمین که برای تسهیل در رفت و آمد امن و با استاندارد جهانی تلاش می‌کنند تشکر کنیم.

وی افزود: با این حال باید چند نکته مورد توجه قرار گیرد و نباید ایمنی و کیفیت مهندسی در سایه سرعت اجرا قرار گیرد.

رییس کمیته عمران شورای شهر تهران با بیان اینکه از قراردادهای دوعاملی (DB/EPC) در کارهای زیرزمینی نباید استفاده کرد، ادامه داد: در کشور به غلط برای کارهای با ریسک زیاد از این روش‌ها استفاده می‌شود که هزینه، زمان، حوادث و تغییرات زیادی را به دنبال دارد.

شاکری افزود: حضور دستگاه نظارت مستقل و با صلاحیت شرط اصلی موفقیت پروژه‌های بزرگی چون مترو است که باید با صبر و حوصله حرفه‌ای آن را ادامه داد.

به گزارش ایسنا، براساس تعاریف  در قراردادهای دوعاملی، دو عامل کارفرما و پیمانکار است، که در این نوع قرارداد کارفرما از طریق یک قرارداد، اجرای پروژه را به پیمانکار واگذار می‌کند.

انتهای پیام

[ad_2]

منبع:ایسنا

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس