تاریخ انتشار: ۰۳ آبا ۱۳۹۴

معاون سخنگوی ریاست جمهوری افغانستان گفت که گزارش پزشکی قانونی نشان می دهد که اجساد پیدا شده در کاخ ریاست جمهوری این کشور متعلق به حدود ۱۵ سال قبل است. ۱۵ سال قبل اواخر دوران حکومت طالبان بر افغانستان بوده است

«سید ظفر هاشمی» روز یکشنبه به خبرنگاران گفت که شش جمجمه اجساد پیدا شده، متعلق به دو مرد، دو زن و دو کودک، شناسایی شده است.
گروه طالبان ششم مهرماه سال ۱۳۷۶ کنترل کاخ ریاست جمهوری این کشور را به دست گرفت و آبان ماه سال ۱۳۸۰ از این کاخ بیرون رانده شد.
دفتر مطبوعاتی رییس جمهوری دو هفته قبل با انتشار اطلاعیه ای اعلام کرده بود که هنگام بازسازی آشپزخانه کاخ شماره یک ریاست جمهوری، بقایای دو جسد پیدا شده که به پزشکی قانونی فرستاده شده تا پس از شناسایی به بستگان آنان تحویل شود.
در این اطلاعیه آمده بود که در صورتی که بستگان و نزدیکان آنها نباشند، دولت اقدام به دفن بقایای اجساد خواهد کرد.
معاون سخنگوی ریاست جمهوری افغانستان گفت که پزشکی قانونی هنوز مشخص نکرده است که این افراد به چه دلیل کشته شده اند، اما این احتمال بسیار زیاد است که پس از شکنجه به قتل رسیده باشند.
این اولین بار نیست که یک گور دسته جمعی در افغانستان کشف می شود. در سال ۱۳۸۷ گور دسته جمعی خانواده داوود خان در حومه شرقی کابل، پایتخت این کشور پیدا شد.
افغانستان در طول چهار دهه گذشته شاهد درگیری های شدید بین گروه های مختلف برای کسب قدرت بوده است و این احتمال که در این درگیری ها، گروه های رقیب اقدام به بازداشت و کشتار دسته جمعی مخالفان خود و دفن آنان در مناطق و مراکز تحت تسلط خود کرده باشند، دور از انتظار نیست.

برچسب ها: برچسب‌ها,
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس