تاریخ انتشار: ۲۶ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] گرچه اعلام شده که آیفون ۵ و آیفون ۵C به خوبی از نسخه جدید سیستم عامل iOS پشتیبانی می کنند، اما  به نظر می رسد صاحبان این موبایل ها دست کم می بایست تا مدت کمی از آپدیت گجت خود به این ورژن امتناع کنند. به گزارش ایسکانیوز و به نقل از دیجیاتو، نسخه مذکور هنوز به […]

[ad_1]

iOS 10

گرچه اعلام شده که آیفون ۵ و آیفون ۵C به خوبی از نسخه جدید سیستم عامل iOS پشتیبانی می کنند، اما  به نظر می رسد صاحبان این موبایل ها دست کم می بایست تا مدت کمی از آپدیت گجت خود به این ورژن امتناع کنند.

به گزارش ایسکانیوز و به نقل از دیجیاتو، نسخه مذکور هنوز به طور دقیق روی این دو تلفن هوشمند مورد تست قرار نگرفته، اما احتمال دارد پردازنده قدیمی A6 و همچنین بهره مندی از تنها ۱ گیگابایت رم، تلفن ها را برای آپدیت به iOS 10 دچار مشکل سازد.

بر اساس بررسی های صورت گرفته توسط وبسایت CNET، نسخه «Gold Master» سیستم عامل موبایل اپل روی آیفون ۶، با مقداری کندی در عملکرد همراه بوده است. با آن که به طور حتم عملکرد نسخه نهایی iOS 10 در مقایسه با نسخه بتای Gold Master عملکرد بهتری خواهد داشت، اما همین مسئله نگرانی ها در خصوص دیوایس های قدیمی تر را افزایش می دهد.

البته منظور این گفته ها، کنار گذاشتن iOS 10 توسط کاربران آیفون های قدیمی تر نیست، بلکه به نظر می رسد این دسته از افراد می بایست با کمی تاخیر و احتیاط اقدام به این کار نمایند. به عبارتی، بهتر است کمی صبر کرد تا عملکرد جدیدترین دست پرورده اپل را روی این گجت ها در عمل دید و از روانی اجرای آن اطمینان حاصل کرد.

یا اگر نیاز است که اپل اصلاحاتی برای بهبود عملکرد نسخه جدید سیستم عامل موبایلش روی آیفون ۵ و ۵C اعمال کند، کمی صبر کنیم تا این روند طی شود.

البته در کنار این هشدارها، امیدواری های نیز وجود دارد، از جمله این که با گذشت چند رو از عرضه سراسری iOS 10، هنوز هیچ گزارش عمده ای در خصوص بروز اشکال در آیفون های قدیمی تر گزارش نشده است.

علاوه بر این، بررسی انجام گرفته توسط وبسایت «Ars Technica» نشان می دهد که نسخه جدید این سیستم عامل روی دو آیفون مورد بحث بدون هیچ اشکالی اجرا می شود. گرچه قابلیت های آن برای این دو آیفون نسبتاً قدیمی بیشتر محدود به پشتیبانی بهتر از بازی ها، چند وظیفه گی و همچنین دوام بهتر باتری خواهد شد.

علاوه بر مسئله کارایی، ابعاد ۴ اینچی نمایشگر آیفون ۵ و آیفون ۵C نیز می تواند با آپدیت به iOS 10 سبب بروز اشکال شود.

با حذف امکان «swipe to unlock» برای باز کردن قفل صفحه، دو بار فشردن دکمه هوم جایگزین آن شده است. ضمن این که برخی اپلیکیشن ها در این نمایشگرهای کوچک کمی تنگ و در هم فشرده به نظر می رسند. اما جز این ها مورد دیگری تا کنون گذارش نشده است.

۲۰۱۰۳

[ad_2]

منبع:ایسکانیوز

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس