تاریخ انتشار: ۱۱ مهر ۱۳۹۵

[ad_1] دولت آمریکا چندی پیش به ترکیه پیشنهاد کرد، در سوریه منطقه امن ایجاد کند اما از درگیری با «ی پ گ» (نیروهای موسوم به یگان های مدافع خلق کرد) خودداری کند. به گزارش ایسکانیوز به نقل از سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما روزنامه جمهوریت چاپ ترکیه نوشت:‌ دولت آمریکا چندی پیش به […]

[ad_1]

دولت آمریکا چندی پیش به ترکیه پیشنهاد کرد، در سوریه منطقه امن ایجاد کند اما از درگیری با «ی پ گ» (نیروهای موسوم به یگان های مدافع خلق کرد) خودداری کند.

به گزارش ایسکانیوز به نقل از سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما روزنامه جمهوریت چاپ ترکیه نوشت:‌ دولت آمریکا چندی پیش به ترکیه پیشنهاد کرد، در سوریه منطقه امن ایجاد کند اما از درگیری با «ی پ گ» (نیروهای موسوم به یگان های مدافع خلق کرد) خودداری کند.
جمهوریت نوشت:‌ به رغم تنش های فراوان میان دولت باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا و رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه ، واشنگتن مصمم است در سوریه با اردوغان همکاری کند.
مقامات بلندپایه آمریکایی چندی پیش به اردوغان گفتند: ترکیه می تواند در سوریه منطقه امنی را که مایل است، ایجاد کند. آمریکا نیز از این موضوع حمایت خواهد کرد اما نیروهای ترکیه باید از درگیری با نیروهای کرد خودداری کنند.
مقامات آمریکایی به اردوغان تضمین داده اند که یگان های مدافع خلق از تصرف اراضی جدید در سوریه خودداری خواهند کرد و اقدامی در جهت متصل کردن دو کانتون خود (منطقه خودمختار) به یکدیگر انجام نخواهد داد.

۲۰۶/۲۰۱

[ad_2]

منبع:ایسکانیوز

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس