تاریخ انتشار: ۱۸ مرد ۱۳۹۵

[ad_1] معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشورمان، جمهوری آذربایجان را دارای دومین رتبه در میان کشورهایی دانست که شهروندان آن بیشترین سفر را به ایران دارند. به گزارش ایسنا به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی دولت، سلطانی‌فر که همراه با رئیس جمهوری کشورمان در آذربایجان به سر می‌برد، گفت: […]

[ad_1]

معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشورمان، جمهوری آذربایجان را دارای دومین رتبه در میان کشورهایی دانست که شهروندان آن بیشترین سفر را به ایران دارند.

به گزارش ایسنا به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی دولت، سلطانی‌فر که همراه با رئیس جمهوری کشورمان در آذربایجان به سر می‌برد، گفت: پس از عراق مردم آذربایجان با یک میلیون گردشگر، بیشترین رفت و آمد را به ایران دارند که این موضوع سبب شده است تا دولت تمهیدات ویژه‌ای را برای ارائه خدمات به این گردشگران که عمده آنها گردشگران مذهبی هستند ارائه نماید.

معاون رئیس جمهوری با بیان اینکه، عراق با یک‌میلیون و ۶۰۰ هزار نفر گردشگر رتبه اول را در بین کشورهایی که مردم آن با هدف زیارت از اماکن مذهبی به ایران می‌آیند، دارد، گفت: پس از عراق مردم آذربایجان نیز با انگیزه‌های مذهبی، زیارتی و بهداشتی – درمانی به کشورمان سفر می کنند که این موضوع اهمیت فوق العاده ای برای کشورمان دارد.

دکتر سلطانی‌فر با اشاره به قرابت‌های فرهنگی و مذهبی دو کشور، گفت: پیوند میان مردم ایران و آذربایجان دیرینه و ریشه در باورهای مذهبی و اشتراکات فرهنگی دارد. از سوی ایران نیز رفت آمدها به آذربایجان افزایش داشته است و اکنون نزدیک به دویست هزار نفر از اتباع ایرانی نیز سالانه به این کشور سفر می کنند که دولت برای ساماندهی و ارائه خدمات بهتر و بهره‌برداری از این فضا و توسعه گردشگری برنامه‌ریزی‌های خاصی کرده است.

معاون رئیس جمهور با اشاره به اینکه یکی از اسنادی که در دیدار میان دکتر روحانی و همتای آذربایجانی‌اش امضا خواهد شد در خصوص گردشگری خواهد بود، گفت: این سند در واقع برنامه اجرایی ساماندهی گردشگری میان دو کشور خواهد بود ضمن اینکه ماندگاری آذری‌ها در ایران را هم با ارائه تسهیلات و امکانات بیشتر در نظر خواهد گرفت.

وی در ادامه گفت: تغعییرات و شرایط امروز و گردشگری نوین نیازمند ارائه خدماتی است که در این زمینه در چند مناسبت مذاکراتی با وزیر گردشگری این کشور انجام شده و اراده جدی دو طرف بر این است که بتوانیم روابط را گسترش داده و ا زمحل ورود گردشگران بیشتر به کشورمان بخش های مختلف اقتصادی را فعال نماییم.

دکتر سلطانی فر در خصوص اهمیت این سفر گفت: علاوه بر مباحث اقتصادی که در این سفر مورد بحث و تبادل نظر قرار خواهد گرفت، باید گفت که این مذاکرات در بالاترین سطح انجام شده و طرف آذری با همه ظرفیت و توان خود از رئیس جمهوری اسلامی ایران استقبال کرده است و امیدواریم روابط رو به رشد دو طرف با استحکام و تعاملات بیش از پیش افزایش یابد.

[ad_2]

منبع:عصر ایران

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس