تاریخ انتشار: ۳۱ ارد ۱۳۹۵

– معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: در دانشگاه های دارای رشته های مرتبط با خبرنگاران، توسعه کیفی این شغل مد نظر است و توسعه کمی به حتم کارگشا نیست.

‌‌‌‌‌“گذارنیوز” :
سیدضیا هاشمی شامگاه چهارشنبه در جمع خبرنگاران افزود: هم در سطح ملی و هم در سطح دانشگاه ها نشریاتی هستند که در فضای مجازی منتشر می شوند و ظرفیت خوبی در این فضای ایجاد شده است که نشریات نیز در آن منتشر شوند.
وی یادآورشد: مطالبات خوبی در این زمینه از سوی نشریات دانشجویی وجود دارد و مسئولان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری نیز در تلاش برای تکمیل آیین نامه ها و حمایت از آنها هستند تا رفتارها را در فضای مجازی بهتر از گذشته تنظیم کنند.
هاشمی بر لزوم برگزاری کرسی های آزاد اندیشی در دانشگاه ها تاکید و اظهار کرد: کرسی های آزاد اندیشی در دانشگاه ها فعال است، اما شاید تبلیغات کمتری در این خصوص انجام می شود.
معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: برگزاری این کرسی ها باید به عادت ثانویه در دانشگاه تبدیل شوند به خاطر اینکه جا دارد این برنامه ها توسعه پیدا کند.
وی به موانع برگزاری کرسی های آزاد اندیشی اشاره و خاطرنشان کرد: گاه ممکن است سخت گیری ها و مداخله هایی در دانشگاه ها اعمال شود که هزینه هایی برای دانشجویان به دنبال داشته باشد و انگیزه آنان را کاهش دهد.
هاشمی تاکید کرد: همواره تلاشمان این است که کرسی های آزاد اندیشی و جریان آزاد اندیشی توسعه پیدا کند.
معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: از همه مسئولانی که می توانند در این زمینه اثر گذار باشند، می خواهیم به ما کمک و یاری کنند برای آنکه بتوانیم این کرسی ها را راه اندازی کنیم.
وی افزود: خبرنگار در جامعه کم نداریم و به ویژه خبرنگاران جوان در سطح کشور بسیار فعال هستند اما تاکید داریم که آموزش ها به این گروه تقویت شود.
هاشمی اضافه کرد: ما باید در یک فرآیند هم افزایانه بتوانیم ضعف پایین بودن سطح دانش خبرنگاران را جبران کنیم و در آینده فعالان حرفه ای تری در این زمینه داشته باشیم.
۳۰۰۱/۶۰۸۵

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس