تاریخ انتشار: ۰۷ مهر ۱۳۹۵

[ad_1] مدیرعامل بانک توسعه صادرات از انعقاد تفاهمنامه همکاری این بانک با اگزیم بانک مجارستان در آینده نزدیک خبر داد و برخی مفاد این قرارداد را تشریح کرد. به گزارش ایسکانیوز، دکتر علی صالح آبادی گفت: ما با اگزیم بانک های مختلفی تعامل و همکاری داریم. خوشبختانه اخیراً اگزیم بانک مجارستان برای انعقاد تفاهمنامه همکاری […]

[ad_1]

مدیرعامل بانک توسعه صادرات از انعقاد تفاهمنامه همکاری این بانک با اگزیم بانک مجارستان در آینده نزدیک خبر داد و برخی مفاد این قرارداد را تشریح کرد.

به گزارش ایسکانیوز، دکتر علی صالح آبادی گفت: ما با اگزیم بانک های مختلفی تعامل و همکاری داریم. خوشبختانه اخیراً اگزیم بانک مجارستان برای انعقاد تفاهمنامه همکاری با بانک توسعه صادرات ایران اعلام آمادگی کرده است.
وی افزود: یکی از مفاد آماده شده در این تفاهمنامه، روابط کارگزاری ما است که با اگزیم بانک مجارستان فراهم شده است.
صالح آبادی تشریح کرد: ما میتوانیم از این امکان استفاده کنیم و تجار و صنعتگران دو کشور را به یکدیگر معرفی نماییم. صادرات و واردات انواع تکنولوژی و تبادل ماشین آلات میان دو کشور روابط تولید و صنعت ایران و مجارستان را نزدیک تر و موثرتر خواهد کرد.
وی در ادامه گفت: ما نیز به عنوان پشتوانه بانکی تجار و صنعتگران امکانات بانکی موردنیاز برای تبادلات را فراهم خواهیم کرد.
این مقام مسئول افزود: در خصوص تامین مالی میتوانیم از این طریق خطوط اعتباری به آنها اعطا کنیم و صادرات کالا و خدمات به این کشور را تسهیل کنیم. همچنین از خطوط اعتباری مجارستانی ها برای واردات تکنولوژی و ماشین آلات استفاده نماییم.
صالح آبادی گفت: موضوع دیگری که در مفاد تفاهم مطرح است، این است که بتوانیم بصورت مشترک با اگزیم بانک مجارستان در تامین مالی پروژه های کشورهای هدف بصورت سندیکایی همکاری داشته باشیم.
وی افزود: رقم دقیق قرارداد و جزییات بیشتر آن هنگام امضای تفاهم مورد بحث و هماهنگی قرار خواهد گرفت که متعاقباً اعلام می گردد.
به گزارش اگزیم نیوز، مدیرعامل بانک توسعه صادرات ایران از ایجاد رابطه کارگزاری با ۶۰ بانک اروپایی خبر داد و گفت: بانک توسعه صادرات در حال حاضر با کشورهای آلمان، بلژیک، دانمارک، ایتالیا ارتباط مستقیم کارگزاری دارد و با کشورهایی هم که ارتباط مستقیم نداریم از طریق این کشورها عملیات کارگزاری برقرار می کنیم.
صالح آبادی در این رابطه گفت: بانک توسعه صادرات با ایجاد روابط کارگزاری با این کشورها از طریق ایجاد اعتبارات و بروات اسنادی شرایطی را ایجاد کرده که هم صادرکنندگان ایرانی بتوانند وجوه ناشی از صادرات خود را از این طریق دریافت کنند و هم صادرکنندگان اروپایی که کالاهای خود را اعم از مواد اولیه یا ماشین آلات یا محصو ل نهایی به کشورمان صادر می کنند نسبت به دریافت وجوه خود اقدامات لازم را صورت دهند.

۶۰۲/۶۰۲

[ad_2]

منبع:ایسکانیوز

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس