تاریخ انتشار: ۳۰ ارد ۱۳۹۵

– رئیس سازمان دارالقرآن تبلیغات اسلامی کشور گفت: توسعه قرآن و مفاهیم قرآنی در جامعه نیازمند مشارکت مردم و تمامی نهادهای اجرایی است.

به گزارش‌‌‌‌‌“گذارنیوز” به نقل از ایرنا، مهدی قره شیخلو شامگاه روز چهارشنبه در دومین آیین تجلیل از چهره های قرآنی استان سمنان در مجتمع فرهنگی هنری ولایت سمنان، گفت: یک معلم قرآن باید توانمندی داشته باشد که مراجعه‌کنندگان را با اصول دین آشنا سازد و این در حالی است که بسیاری از ما، هنوز مفاهیم اولیه قرآن را به درستی نمی‌شناسیم.
وی تأکید کرد: امروز باید با همت مربیان تک‌تک شهروندان تلاش کنند خود را با مفاهیم قرآنی آشنا سازند تا به آنچه جامعه به واقع به آن نیاز دارد، دست یابند.
به گفته وی، رهبری در سال‌های اخیر به سبک زندگی تأکید دارند و جامعه امروز نیازمند قرآن و مفاهیم قرآنی است.
قره شیخلو با بیان اینکه دشمنان برنامه‌ریزی می‌کنند تا جوانان را از دین و قرآن جدا کنند اظهار کرد: آنچه همه نقشه دشمنان را خنثی می‌کند، پناه بردن به قرآن است و انس با قرآن برای انسان مصونیت آور است.
رئیس سازمان دارالقرآن کریم تبلیغات اسلامی خواستار مشارکت مردم در برنامه‌های قرآنی شد و تصریح کرد: حضور خیرین در برنامه ‌های قرآنی مورد تأکید است و از جمله آفت برنامه‌های قرآنی وابستگی به بودجه دولتی است.
قره شیخلو با ذکر مثالی به عزاداری‌های امام حسین (ع) اشاره کرد که به دلیل خودجوش و مردمی بودن در سطح بالا برگزار می‌شود، افزود : این در حالی است که در حوزه برنامه‌های قرآنی نیز مشارکت مردمی ضروری است.
رئیس دارالقرآن الکریم سازمان تبلیغات اسلامی با اشاره به لزوم اشاعه فرهنگ دینی و قرآنی در کشور، گفت: توجه به مفاهیم قرآنی نیاز امروز جامعه ایرانی است.
قره شیخلو گفت: امروز زمانی است که باید بیش از هر برهه دیگر، فرهنگ معارف دینی و قرآنی را در زندگی اجرا کنیم و در سایه منویات رهبر معظم انقلاب پیرامون سال اقتصاد مقاومتی، اقدام را به حوزه های قرآنی جهت دهیم.
وی نظام،حاکمیت و مردم را مثلث اقدامات فرهنگی و قرآنی دانست و گفت: زمانی می توانیم در اشاعه فرهنگ قرآنی بین اقشار مختلف جامعه موفق باشیم که این سه ضلع مسئولیت خود را در قبال یکدیگر به خوبی انجام دهند.
قره شیخلو بیان داشت: موفقیت قرآنی زمانی حاصل می شود که ترکیبی از فعالیت ها و مسئولیت های منظم از سه حوزه دولت، مردم و نظام اسلامی یک هدف را دنبال کرده و زمینه توسعه فعالیت های قرآنی و حمایت از قرآنیان را در دستور کار قرار دهند.
وی ادامه داد : علاوه بر دولت ، مردم نیز در قبال کلام الله مجید وظایفی دارند که از جمله آن ها می توان به فعالیت گسترده در عرصه قرآنی اشاره کرد.
رئیس دارالقرآن الکریم با اشاره به تاکید رهبری مبنی بر تربیت ۱۰میلیون حافظ قرآنی، گفت: این مهم امروز، مطالبه ای جدی از سوی معظم له است و زمانی به این امر دست خواهیم یافت که فرهنگ قرآنی در جامعه وجود داشته باشد و مردم قرآن را در لایه های زندگی شان درک و حس کنند.
وی با تاکید بر اینکه برای فعالیت واقعی در عرصه قرآن کریم باید به سه نکته مهم توجه کرد، افزود: گام نخست این است که باید به طور حتم دقایق و ساعاتی را در روز برای قرائت قرآن اختصاص دهیم، چراکه قرآن راه کاری برای سعادت بشری است.
رئیس دارالقرآن الکریم کشور با اشاره به اینکه در زندگی امروزی وقت کمتری به قرآن اختصاص داده می‌شود، افزود: باید انس بیشتری با قرآن داشته باشیم، همانطور که امام خمینی (ره) در آخرین لحظات زندگی خود نیز به قرائت قرآن می‌پرداختند.
وی خاطرنشان کرد : اگر هر روز به قرائت یک آیه قرآن تلاش کنیم، در طول یک سال بیش از ۳۰۰ آیه قرآن را خوانده‌ایم که این خود یک موهبت بزرگ برای هر شخص است.
قره‌شیخلو با اشاره به اینکه گام دوم در توجه به قرآن تامل و تدبر در فهم آن است، اضافه کرد: این مطلب تکمیل‌کننده قرائت قرآن است که باید توجه زیادی نسبت به آن وجود داشته باشد.
وی در ادامه عمل کردن به قرآن کریم را تکمیل‌کننده قرائت و انس با قرآن و تدبر در آن عنوان کرد و افزود: همگان باید علاوه بر قرآن خواندن و انس و تدبر در آن به آن عمل نیز کنند.
رئیس دارالقرآن الکریم کشور افزود: در جلسات قرآنی علاوه بر این که ظاهر و فنون قرآن کریم مورد آموزش قرار می گیرد این سه راه انس با قرآن نیز باید مورد توجه و آموزش قرار گیرد.
قره شیخلو با تاکید بر اینکه رفتار و فکر ما باید نزدیک به اصول و چارچوب های قرآنی باشد، اظهار کرد: این سازمان از حرکت های قرآنی در استان ها از سوی دارالقرآن حمایت می کند.
وی تاکید کرد : مسئولان استانی باید به توسعه فرهنگ قرآنی در استان کمک کنند و نسخه های قرآنی فرهنگ سازی شود.
قره شیخلو اضافه کرد: باید تلاش کنیم تا در مقابل تهاجم هایی که به زیر ساخت های اعتقادی و فرهنگ کشور ما آسیب می زند ایستادگی کنیم و در این مسیر هیچ راهی جز توجه به قرآن و سخنان ائمه نداریم.
در این آیین که استاندار سمنان، فرماندار، جمعی از مدیران کل دستگاه های اجرائی و مدیران اداره کل تبلیغات اسلامی و حافظان و قاریان قرآن حضور داشتند، یازده چهره قرآنی استان سمنان تجلیل شدند.
۷۴۷۰/۶۰۲۶

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس