تاریخ انتشار: ۰۷ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] استاندار گیلان بر ضرورت توسعه شرکت‌های دانش بنیان و بخش فناوری تاکید کرد و گفت: در توسعه بخش کشاورزی وضعیت خوبی را شاهد بوده و صنعت استان نیز روند رو به رشدی را سپری می‌کند. به گزارش ایلنا از رشت، محمد علی نجفی عصر امروز در دیدار با رئیس کل دادگستری و  اعضای شورای […]

[ad_1]

استاندار گیلان بر ضرورت توسعه شرکت‌های دانش بنیان و بخش فناوری تاکید کرد و گفت: در توسعه بخش کشاورزی وضعیت خوبی را شاهد بوده و صنعت استان نیز روند رو به رشدی را سپری می‌کند.

به گزارش ایلنا از رشت، محمد علی نجفی عصر امروز در دیدار با رئیس کل دادگستری و  اعضای شورای قضایی که به مناسبت هفته دولت انجام شد با گرامی‌داشت یاد و خاطره شهدا به ویژه شهیدان رجایی و باهنر هفته دولت را فرصت مناسبی برای ارزیابی عملکرد مدیران دانست و بیان کرد: باید از سیره عملی و روش مدیریتی شهیدان رجایی و باهنر در انجام وظایف خود بهره گیریم.


وی به دغدغه مشترک مدیران اجرایی و قضایی در حل مشکلات استان اشاره کرد و افزود: خداوند فرصت خدمتگزاری به مردم را برای ما فراهم کرده که باید از این فرصت بهره مناسب را ببریم.


استاندار گیلان با اشاره به روند رو به رشد استان در بخش‌های مختلف خاطرنشان کرد: برطبق آمارهای ارائه شده از سوی مرکز آمار ایران و همچنین مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی، گیلان در شاخص‌های توسعه‌ای روند  رو به بهبود را طی می‌کند .


استاندار گیلان مردمان گیلان را مردمانی با فرهنگ غنی  توصیف کرد و افزود: باید با تمام توان تلاش کنیم تا گیلان را به جایگاه واقعی که زیبنده آن است برسانیم.


نجفی اشتغال فارغ التحصیلان و جوانان را از جمله اولویت‌های استان برشمرد و افزود:  با تمامی اقدامات خوب صورت گرفته اما هنوز مشکلات مردم فراوان است.


وی با یادآوری نرخ بیکاری ۱۵٫۶ درصدی استان و فاصله معنادار آن با میانگین کشوری در سال‌های گذشته اشاره کرد و افزود:  آمار های ارائه شده بیانگر آن است که اقدامات خوبی در بخش‌های مختلف استان در دولت تدبیر و امید در حال انجام است اما تا حل کامل مشکلات مردم فاصله داریم.


وی با قدردانی از همکاری و درایت مجموعه قضایی  در توسعه و شکوفایی افزود: تلاش ما بر حفظ آرامش استان بوده و به انتقادات غیر منصفانه توجه‌ای نمی‌کنیم.


استاندار گیلان بر لزوم برقرای امنیت برای سرمایه‌گذاران  تاکید کرد و افزود: باید شرایطی را در استان فراهم کنیم تا سرمایه‌گذاران احساس غربت نکنند.


وی به تحقق ۴۱ درصدی درآمد کشور در سال گذشته اشاره کرد و افزود: با توجه به این رقم از تحقق اما شاهد اقدامات توسعه‌ای در بخش‌های مختلف استان هستیم.


ریییس کل دادگستری استان نیز در این دیدار با بیان اینکه دولت یازدهم در ثبات اقتصادی گام‌های خوبی را برداشته است افزود: پافشاری دولت  در رفع تحریم‌های ظالمانه در موضوع برجام، امید دادن به آینده و تثبیت حقوقی برای توسعه کشور  از جمله اقدامات خوب دولت یازدهم به شمار می‌رود که در جامعه شاهد آن هستیم.


احمد سیاوش پور جهت‌گیری دولت در توسعه کشور را جهت‌گیری خوبی دانست و افزود: حل مشکلات اشتغال در کوتاه مدت کار ساده‌ای نیست.


وی با بیان اینکه مجموعه قضایی گیلان بر این باور است که مردم نگاهشان به حکومت  بوده و نگاهی به تفکیک قوا  ندارند افزود: باید متحد و یکپارچه در  مسیر خدمت و توسعه استان و رفاه مردم تلاش کنیم .


وی اظهار داشت: اگر مردم احساس امنیت نداشته باشند فعال اقتصادی هر گز نخواهد توانست به فعالیت خود بپردازد .


سیاوش پور با بیان اینکه در طول دوران خدمتی با استانداران بسیاری در کشور کار کردم و شهادت می‌دهم که نجفی تمام وقت، انرژی، اندیشه و توان خود را در جهت توسعه و شکوفایی استان به میدان عمل آورده است افزود: استاندار گیلان با علاقه‌مندی در حال تلاش  برای توسعه استان است و گام‌های خوبی را در این راستا برداشته است.


رییس کل دادگستری گیلان با بیان اینکه ما شاهد زحمات شما برای رشد استان هستیم افزود: امیدوارم استان به نقطه‌ای دست یابد  که استحقاق آن را دارد.


وی نگاه نجفی را نگاه قانون مدارانه دانست و افزود: هر جا که نیاز به حضور مجموعه قضایی باشد با کمال میل در صحنه هستیم.


وی امنیت گیلان را امنیت قابل قبولی دانست و ابراز امیدواری کرد شاهد موفقیت روز افزون استان در بخش‌های مختلف باشیم.

[ad_2]

منبع:ایلنا

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس