تاریخ انتشار: ۳۱ شهر ۱۳۹۵

مشارکت مردم خداجو در عید قربان امسال نسبت به سال گذشته افزایش قابل توجهی داشته است. استانهای آذربایجان غربی، سیستان و بلوچستان و خراسان رضوی به ترتیب جزو استانهای برتر در پرداخت نذورات قربانی و کمک‌های نقدی معرفی شده‌اند. به گزارش ایسنا، ابوالقاسم رستگار، مدیرکل انفاقات و صدقات و امور اجرایی کمیته امداد با اشاره […]مشارکت مردم خداجو در عید قربان امسال نسبت به سال گذشته افزایش قابل توجهی داشته است. استانهای آذربایجان غربی، سیستان و بلوچستان و خراسان رضوی به ترتیب جزو استانهای برتر در پرداخت نذورات قربانی و کمک‌های نقدی معرفی شده‌اند.

به گزارش ایسنا، ابوالقاسم رستگار، مدیرکل انفاقات و صدقات و امور اجرایی کمیته امداد با اشاره به اینکه نذورات قربانی در سیستم نرم افزار جامع توسعه مشارکت‌های مردمی در مرحله مقدماتی بیش از ۱۵۰میلیارد ریال ثبت شده است، گفت: سال گذشته مردم متدین کشورمان ۹۴ میلیارد و  ۵۰۰ میلیون ریال نذورات خود را در روز عید قربان به این نهاد پرداخت کردند که براساس آمار اولیه امسال ، تاکنون این نذورات به ۱۵۰ میلیارد ریال رسیده  است که این میزان نذورات مردمی در عید قربان نسبت به سال قبل ۴۷ درصد افزایش یافته است.


وی در ارتباط با استانهای پیشتاز در پرداخت نقدی نذورات قربانی افزود: استانهای آذربایجان غربی، سیستان و بلوچستان و خراسان رضوی به ترتیب جزو استانهای برتر در پرداخت نذورات قربانی و  کمک های نقدی معرفی شده اند و این در حالی است که تا پایان شهریور ماه آمار نهایی کمک های مردمی عید قربان به اطلاع هموطنان خواهید رسید.


رستگار با اشاره به اینکه میزان کمک های مردمی در  برخی استانهای کشور نسبت به با سال گذشته افزایش قابل توجهی داشته است  تصریح کرد:  سیستان و بلوچستان ، خراسان رضوی و سمنان جزو استان های برتر در پرداخت نذورات عید قربان بوده اند که شاهد رشد سه برابری کمک های مردمی در این استانها هستیم.


وی با بیان اینکه اولویت اعطای نذوارت قربانی، خانوارهای دارای فرزندان مبتلا به سوء تغذیه هستند، تصریح کرد: امسال با اتخاذ رویکرد توجه به نیاز مددجویان و نیاز سنجی اولیه خانواده های دارای فرزندان مبتلا به سوء تغدیه،گوشت های قربانی و نذورات بین آنان توزیع شد.


به گزارش سایت خبری کمیته امداد، رستگار گفت: هموطنان نیکوکار امسال برای نخستین بار توانستند با پرداخت الکترونیکی نذورات قربانی خود را از طریق سامانه #٨٨٧٧ * و یا شماره حساب ۰۱۰۲۳۴۰۲۳۴۰۰۶  به سهولت پرداخت کنند.

انتهای پیاممنبع:ایسنا

۰۰

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس