تاریخ انتشار: ۱۷ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] معاون رفاه اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه در ابتدای دولت یازدهم میان ۱۵ میلیون خانوار سبد حمایت غذایی توزیع کردیم گفت: اما این فرآیند اشتباه بود و اکنون اشتباه خودمان را پذیرفته‌ایم. در حال حاضر توزیع بسته‌های حمایت غذایی به شکل الکترونیکی و با اولویت زنان باردار و کودکان […]

[ad_1]

معاون رفاه اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه در ابتدای دولت یازدهم میان ۱۵ میلیون خانوار سبد حمایت غذایی توزیع کردیم گفت: اما این فرآیند اشتباه بود و اکنون اشتباه خودمان را پذیرفته‌ایم. در حال حاضر توزیع بسته‌های حمایت غذایی به شکل الکترونیکی و با اولویت زنان باردار و کودکان دنبال می‌شود.

به گزارش خبرنگار ایسنا، احمد میدری در پانل تخصصی “فرهنگ ارزیابی، عوامل پیش برنده و چالش‌ها در ایران” در همایش اهمیت ارزیابی برنامه‌ها و سیاست های اجتماعی در پاسخ به پرسشی درباره شباهتهای ایران و مکزیک برای همکاری مشترک در حوزه‌های اجتماعی گفت: با مکزیک به لحاظ درآمد و سرانه شباهت زیادی داریم، ضمن آنکه هرچه در آنجا اجرا شود را اجرا نمی‌کنیم بلکه از برنامه و سیاستهای اجتماعی مکزیک ایده می‌گیریم.


وی افزود: انتشار اطلاعات ایجاد اعتماد می‌کند؛ یکی از مشکلات دستگاه‌های دولتی ما این است که همواره گزارش عملکرد خوب ارائه می کنند، اما اگر دستگاه‌ها در بخش‌هایی اعلام کنند که برخی برنامه هایشان با شکست مواجه شده است و عملکرد خود را نقد کنند باعث جلب اعتماد عمومی می شوند.

میدری با بیان اینکه وقتی یک برنامه و سیاست اجتماعی مورد ارزیابی قرار می گیرد دچار چالش‌هایی می شود گفت: نخست انکه برنامه‌های حمایتی همه خوب و مثبت هستند و برای حل مشکلی به اجرا در می آیند، در حالی که باید دید اولویت در کجا و برای چه آسیبهایی بالاتر است. مشکل دوم مقاومتهای درونی است، به عنوان مثال وقتی اورژانس اجتماعی را ارزیابی و به این نتیجه می رسید که موفق نیست باید برای آن چاره‌ای اندیشید. هرگونه تغییر در اینجا با مقاومت عده ای که در آنجا شاغل‌اند مواجه می شود.

میدری افزود: راهکار این است که در یک شهر کل فعالیتهای اجتماعی با یکدیگر ارزیابی و مقایسه شوند و اگر مشکلی دارند با یکدیگر جابجا شوند.


معاون رفاه اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه در ابتدای دولت یازدهم میان ۱۵ میلیون خانوار سبد حمایت غذایی توزیع کردیم گفت: اما این فرآیند اشتباه بود و اکنون اشتباه خودمان را پذیرفته ایم. در حال حاضر توزیع بسته‌های حمایت غذایی به شکل الکترونیکی و با اولویت زنان باردار و کودکان دنبال می‌شود.

انتهای پیام

[ad_2]

منبع:ایسنا

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس