تاریخ انتشار: ۰۴ مهر ۱۳۹۵

[ad_1] «تور لالایی مادرانه نوای صلح » با همکاری موزه ملی ایران ،کاخ موزه نیاوران و ۱۳منطقه تاریخی در سراسر ایران از تاریخ ۶مهرماه ۱۳۹۵مصادف با روز جهانی گردشگری آغاز می شود. به گزارش ایلنا، سیف الله شکری دبیر دبیرخانه نوای صلح ایکوم ایران در تشریح راهبرد مفهومی این تور گفت: دبیرخانه قصد دارد هر […]

[ad_1]

«تور لالایی مادرانه نوای صلح » با همکاری موزه ملی ایران ،کاخ موزه نیاوران و ۱۳منطقه تاریخی در سراسر ایران از تاریخ ۶مهرماه ۱۳۹۵مصادف با روز جهانی گردشگری آغاز می شود.

به گزارش ایلنا، سیف الله شکری دبیر دبیرخانه نوای صلح ایکوم ایران در تشریح راهبرد مفهومی این تور گفت: دبیرخانه قصد دارد هر یک از بناهای تاریخی ایران زمین را به سمفونی کهنی که برساخته از فکر و هنر دست نیاکانمان است تشبیه کرده و بازنمودی از این قرابت معنایی را در اماکن باستانی مورداشاره به اجرا در آورد.


 وی با تاکید براین نکته که هارمونی و نظم به عنوان شالوده هنر وجوه مشترکی دارند که ماهیت هنرهای گوناگون را به یکدیگر پیوند زده و درک آنها تعامل با یکدیگر را میسر می سازند،افزود: از این منظر، هر یک از فرمهای هندسی بناهای تاریخی را می توان به منزله قطعه یا نوایی موسیقایی برشمرد و از این همپوشانی ماهوی برای خلق مفاهیم جدید بهره برد،قرابت صدا و معماری در هنر به حدی محسوس است که معماری را موسیقی جامد می خوانند.


 وی با اشاره به رویکرد بنیادی این دبیرخانه مبنی بر دعوت به صلح جهانی با توسل به هویت مهر مادر و تجلی آن در لالایی مادرانه به مثابه صلح آمیزترین نوایی که بشر تاکنون ساخته است، افزود: پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری ، کمیته ملی موزه های ایران و دبیرخانه نوای صلح ایکوم بر این باورند که رشته های گوناگون هنری می توانند پیوندی ناگسستنی میان میراث ملموس و ناملموس بشر و نسل هوشیار امروز ایجاد کنند.


شکری افزود:بر این اساس، «تور لالایی مادرانه نوای صلح» با همکاری موزه ملی ایران، کاخ موزه نیاوران و ۱۳ منطقه تاریخی در سراسر ایران از تاریخ ۶ مهر ماه ۱۳۹۵ مصادف با روز جهانی گردشگری آغاز و تا روز ۲۸ اردیبهشت ماه ۱۳۹۶ مصادف با روز جهانی موزه و میراث فرهنگی ادامه خواهد داشت.


به گفته وی دو برنامه نخست این کاروان صلح به شرح ذیل اجرا خواهند شد:


 • ۶ مهر ۱۳۹۵ | محل اجرا: موزه ملی ایران | مصادف با روز خانواده، تکریم بازنشستگان و روز جهانی گردشگری


 • ۷ مهر ۱۳۹۵ | محل اجرا: کاخ موزه نیاوران | مصادف با روز بزرگداشت شمس تبریزی


 شکری در پایان گفت:«تور لالایی مادرانه نوای صلح» با پشتیبانی پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری کار خود را شروع کرده و اطلاعات مربوط به ادامه مسیر حرکتی این کاروان صلح از طریق سایت دبیرخانه نوای صلح ایکوم (melodyofpeace.com) و خبرگزاریها در اختیار علاقمندان فرهنگ و هنر قرار خواهد گرفت.


 بلیط کلیه اجراهای این برنامه بصورت «افتخاری و رایگان» از تاریخ ۹۵/۷/۱ در تارنمای shemmeh.com در دسترس علاقمندان خواهد بود.


 

[ad_2]

منبع:ایلنا

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس