تاریخ انتشار: ۰۷ مهر ۱۳۹۵

[ad_1] تورم تولیدکننده در ‌ایران در شهریور ماه ۹۵ به عدد ۲۲۳٫۳ رسید که نسبت به ماه قبل ۰٫۷ درصد افزایش داشته است. به گزارش گذارنیوز تورم تولیدکننده که در برخی از ماه‌های سال منفی شده بود، در ماه گذشته مثبت شد. این شاخص نسبت به ماه قبل ۰٫۷ درصد و نسبت به ماه […]

[ad_1]


تورم تولیدکننده در ‌ایران در شهریور ماه ۹۵ به عدد ۲۲۳٫۳ رسید که نسبت به ماه قبل ۰٫۷ درصد افزایش داشته است.

به گزارش گذارنیوز تورم تولیدکننده که در برخی از ماه‌های سال منفی شده بود، در ماه گذشته مثبت شد. این شاخص نسبت به ماه قبل ۰٫۷ درصد و نسبت به ماه مشابه سال قبل ۳٫۶ درصد افزایش یافت. همچنین تورم دوازده ماهه بخش تولید ۳٫۲ درصد افزایش یافته است. تحولی که نشان می‌دهد تورم نقطه‌به‌نقطه تولید از تورم میانگین این بخش فراتر رفته و احتمالا در ماه‌های آینده نرخ تورم میانگین نیز به روند صعودی بازخواهد گشت.

اما کدام بخش‌ها بیشترین و کمترین میزان تورم را تجربه کرده‌اند؟ بر اساس این گزارش تورم کلیه گروه‌های اصلی و اختصاصی مثبت بوده و هیچ کدام از بخش‌های تورم منفی نداشته‌اند. بخش آموزش با ۲۱٫۴ درصد بیشترین تورم را در میان ۸ گروه اصلی تجربه کرده است. بعد از آموزش بیشترین تومر مربوط به بهداشت و مددکاری اجتماعی است که تورم آن ۱۸٫۸ درصد گزارش شده است.

در مقابل کمترین تورم موجود مربوط به بخش ساخت (صنعت) با تورم ۱٫۴ درصدی است بخش ارتباطات و حمل و نقل و انبارداری نیز تورم ۲٫۵ و ۲٫۷ درصدی را تجربه کرده‌اند.

تورم ماهانه و نقطه به نقطه کلیه گروه‌ها را در جدول زیر می‌بینید.

[ad_2]

منبع:گذارنیوز

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس