تاریخ انتشار: ۲۸ مرد ۱۳۹۵

[ad_1] با گذشت تنها دو هفته، آخرین پیش‌بینی تورمی بانک مرکزی انگلستان درخطر کهنه‌شدن قرار دارد. چراکه به نظر می‌رسد این شاخص اقتصادی در حال یک تغییر روند ناگهانی جدی است. به گزارش اقتصادنیوز به نقل از بلومبرگ، در حالی که افزایش پیش‌بینی بانک مرکزی انگلستان در خصوص رشد قیمت‌ها پس از رای بریتانیا […]

[ad_1]


با گذشت تنها دو هفته، آخرین پیش‌بینی تورمی بانک مرکزی انگلستان درخطر کهنه‌شدن قرار دارد. چراکه به نظر می‌رسد این شاخص اقتصادی در حال یک تغییر روند ناگهانی جدی است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از بلومبرگ، در حالی که افزایش پیش‌بینی بانک مرکزی انگلستان در خصوص رشد قیمت‌ها پس از رای بریتانیا به خروج از اتحادیه اروپا موجب تضعیف پوند شد، مقامات هنوز مسیری کم‌عمق‌تری نسبت به اقتصاددانان را پیش‌بینی می‌کنند.

در واقع، این تفاوت بسیار زیاد است، برخی از اقتصاددانان پیش‌بینی کرده‌اند که نرخ تورم بریتانیا در اواخر سال آینده به بالای ۳ درصد خواهد رفت. بانک مرکزی انگلستان اما انتظار دارد در سه‌ماهه نخست سال ۲۰۱۸ نرخ تورم به بالای ۲ درصد برسد و طی سال این نرخ رقم ۲٫۴ درصدی را به ثبت برساند.

با اینکه تنها یک ماه گذشته، اما آمار درب کارخانه‌ها در روز سه‌شنبه نشانه‌های اولیه چگونگی تاثیر برگزیت بر قیمت‌ها را نشان می‌دهد. قیمت‌ها در ماه جولای رشد سالانه ۴٫۳ درصدی را به ثبت رسانده که بیشترین سرعت رشد قیمت از سال ۲۰۱۳ بوده است.

[ad_2]

منبع:اقتصادنیوز

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس