تاریخ انتشار: ۲۵ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] به گزارش خبرنگار ایلنا از بهشهر ، نمایشگاه یک روزه توانمندی های دختران روستایی ” ماهتو” امروز در روستای آسیابسر برگزار شد. استاندار مازندران در حاشیه این نمایشگاه به قدمت تاریخی و وجود آثار تاریخی و میراثی در روستای آسیابسر اشاره کرد و گفت: با توجه به استعدادها و قابلیت های مناطق […]

[ad_1]

به گزارش خبرنگار ایلنا از بهشهر ، نمایشگاه یک روزه توانمندی های دختران روستایی ” ماهتو” امروز در روستای آسیابسر برگزار شد.


استاندار مازندران در حاشیه این نمایشگاه به قدمت تاریخی و وجود آثار تاریخی و میراثی در روستای آسیابسر اشاره کرد و گفت: با توجه به استعدادها و قابلیت های مناطق روستایی باید با حمایت از توامندی های روستا  به عنوان محل تولید، تلاش و با توسعه امکانات بومی و محلی بتوانیم در سال اقتصاد مقاومتی – اقدام و عمل شاهد توسعه روستاهای استان باشیم.


ربیع فلاح اسفاده از قابلیت ها و استعدادهای محلی را یکی از سیاست های مهم مقام معظم رهبری اعلام کرد و افزود: در دو سال اخیر کمیته روستایی با هدف هدایت گردشگران به روستاها تشکیل شد و ۲۵ درصد گردشگران استان از روستاها بازدید کردند.


وی با بیان اینکه ۴۵ درصد جمعیت مازندران در روستاها هستند ، ادامه داد:  در گذشته زنان روستایی به نسبت شرایط فعلی جایگاه بالاتر و بهتری داشتند و در مزارع، صنایع دستی  و تبدیلی فعال و بخش مهمی از اقتصاد روستاها بر عهده ی آنان بود.


استاندار مازندران با اشاره  به ورود نوآوری های جدید و امکانات زیرساختی در روستاها گفت: در هفته دولت سال جاری ۱۶۰۰ روستای استان به زیرساخت اینترنتی مجهز شدند که باید از نوآوری های جدید در جهت تولید ، خدمات و رفاه مردم استفاده کرد.


ربیع فلاح  ایجاد صندوق خرد روستایی ، اشتغال زنان روستایی و ایجاد فضای کسب و کار برای زنان روستایی را  از برنامه های  مهم دولت  اعلام کرد و افزود: علی رغم امکانات زیرساختی و توانایی های بالقوه ، از آنها بهره برداری نشد.


وی توجه به چرخه اقتصادی روستایی را از سیاست های دولت تدبیر و امید برشمرد و ادامه داد: زنان روستایی بخش قابل توجهی از نیروهای استان هستند که همگام با مردان در تمام صحنه های اجتماعی، فرهنگی ، اقتصادی و سیاسی حضوری فعال دارند.


استاندار مازندران در این مراسم خاطر نشان کرد: ۱۰۰ میلیون تومان برای توسعه  زیرساخت گردشگری روستای آسیابسر شهرستان بهشهر  در نظر گرفته شد .


گفتنی است در پایان این مراسم از ۲۵ دختر نمونه روستایی مازندران تجلیل شد.


 

[ad_2]

منبع:ایلنا

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس