تاریخ انتشار: ۲۶ خرد ۱۳۹۴

عضو ارشد تیم مذاکره کننده هسته ای ایران گفت: هرچند ۱۰ تیر برای پایان مذاکرات هسته ای ایران و ۱+۵ در نظر گرفته شده است اما توافق خوب و مطلوب را هرگز فدای تاریخ زمانی نمی کنیم و هیچ تاریخ مشخصی برای ما مقدس نیست. به گزارش گذارنیوز سید عباس عراقچی در مصاحبه با خبرگزاری […]

عضو ارشد تیم مذاکره کننده هسته ای ایران گفت: هرچند ۱۰ تیر برای پایان مذاکرات هسته ای ایران و ۱+۵ در نظر گرفته شده است اما توافق خوب و مطلوب را هرگز فدای تاریخ زمانی نمی کنیم و هیچ تاریخ مشخصی برای ما مقدس نیست.
عراقچی
به گزارش گذارنیوز سید عباس عراقچی در مصاحبه با خبرگزاری صدا و سیما تاکید کرد: ما در دقایق پایانی بازی بسیار طولانی هستیم و پس از حدود دو سال مذاکره و دو بار تمدید آن، هم اکنون در شرایطی قرار داریم که به ۱۰ تیر نزدیک می شویم؛ امید داریم تا این تاریخ بتوان کار نگارش توافق جامع هسته ای را به سرانجام رساند.

معاون حقوقی و بین الملل وزیر امور خارجه گفت:ما در لوزان به مجموعه ای از راه حل ها برای حل و فصل موضوع هسته ای و رفع تحریم ها رسیدیم ؛ در دو سه ماه گذشته سعی کردیم این راه حل ها را با همه جزئیات و ابعادش روی کاغذ بیاوریم.

وی افزود: اکنون در شرایطی هستیم که توافق، حالت جمع و جوری پیدا کرده و شکلی به خودش گرفته است و متنی حدود ۲۰ صفحه از توافق اصلی خواهیم داشت که با ضمیمه هایش حدود ۶۰ صفحه می شود؛ بویژه در ضمیمه ها که به شکل و مجموعه واحدی نرسیده ایم و تلاش ها در این باره ادامه دارد.

عراقچی گفت: همکارانم در سطح کارشناسی مذاکرات را ادامه می دهند و تقریباً از حدود ۱۰ روز پیش در وین مستقرند و کارها را ادامه می دهند.

معاون وزیر امور خارجه  اظهار داشت:‌ امشب راهی وین می شویم و تا ۱۰ تیرماه در آنجا مستقر خواهیم بود تا بتوانیم آخرین کارها را انجام دهیم و به قول معروف، بتوانیم پرانتزهای داخل متن را که حاکی از اختلافات است کاهش دهیم.

هشتمین دور از گفت وگوها به منظور ادامه نگارش پیش نویس متن برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) فردا چهارشنبه با حضور سید عباس عراقچی و مجید تخت روانچی معاونان وزیر خارجه ایران و هلگا اشمید معاون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا که به نمایندگی از کشورهای ۱+۵ در این مذاکرات حضور دارد در وین آغاز می شود.

سید عباس عراقچی و مجید تخت روانچی معاونان وزیر خارجه ایران صبح چهارشنبه وارد وین می‌شوند.

معاونین وزیرخارجه ایران پیش از ظهر  فردا چهارشنبه گفتگوها با  هلگا اشمید معاون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا  به منظور نگارش پیش نویس متن  برنامه جامع اقدام مشترک را  از سر می گیرند.

نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس