تاریخ انتشار: ۱۲ مهر ۱۳۹۵

[ad_1] ۱۸۲ کشور جهان توافق کردند تا بازارهای قانونی عاج فیل در سراسر جهان به منظور مقابله با بحران شکار فیل‌ها تعطیل شود. به گزارش ایسنا، این تصمیم در تشدید فشار بر کشورهایی نقش دارد که همچنان میزبان چنین بازارهایی هستند. به گفته کارشناسان حفاظت محیط زیست، وجود چنین بازارهای قانونی فرصتی را برای خلافکاران […]

[ad_1]

۱۸۲ کشور جهان توافق کردند تا بازارهای قانونی عاج فیل در سراسر جهان به منظور مقابله با بحران شکار فیل‌ها تعطیل شود.

به گزارش ایسنا، این تصمیم در تشدید فشار بر کشورهایی نقش دارد که همچنان میزبان چنین بازارهایی هستند.

به گفته کارشناسان حفاظت محیط زیست، وجود چنین بازارهای قانونی فرصتی را برای خلافکاران فراهم می‌سازد که تجارت غیرقانونی عاج فیل را بی‌عیب و ایراد نشان دهند.

اعضای “کنوانسیون تجارت بین المللی گونه‌های در معرض خطر” در نشستی در ژوهانسبورگ برای اولین بار توافق کردند تا بازارهای ملی عاج فیل تعطیل شود.

بازارهای داخلی عاج فیل موضوعی بسیار بحث انگیز است اما کشورهای عضو کنوانسیون تجارت بین المللی گونه‌های در معرض خطر توافق کردند هر کشوری باید تمامی اقدامات قانونی و اجرایی را برای جمع آوری بازارهای داخلی تجارت آن اتخاذ کند.

به گزارش روزنامه گاردین، در فاصله سال‌های ۲۰۰۷ تا ۲۰۱۴ بیش از ۱۴۰ هزار فیل ساوانا در آفریقا برای تجارت عاج فیل تلف شده‌اند که موجب از بین رفتن جمعیت یک سوم آنها شده و همچنان به طور میانگین هر ۱۵ دقیقه یک راس فیل تلف می‌شود.

انتهای پیام

[ad_2]

منبع:ایسنا

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس