تاریخ انتشار: ۲۸ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] در دیدار رئیس جمعیت هلال احمر با رئیس کمیته بهداشت و محیط زیست و عضو شورای استان نجف در زمینه همکاری های هلال احمر ایران در مدیریت و ارائه خدمات درمانی در بیمارستان تازه تاسیس نجف و همچنین تولید دارو در عراق بحث و تبادل نظر شد. به گزارش ایسنا، دکتر سید امیر محسن […]

[ad_1]

در دیدار رئیس جمعیت هلال احمر با رئیس کمیته بهداشت و محیط زیست و عضو شورای استان نجف در زمینه همکاری های هلال احمر ایران در مدیریت و ارائه خدمات درمانی در بیمارستان تازه تاسیس نجف و همچنین تولید دارو در عراق بحث و تبادل نظر شد.

به گزارش ایسنا، دکتر سید امیر محسن ضیائی در دیدار با دکتر علی حسن اسماعیل شمری؛ رئیس کمیته بهداشت و محیط زیست و عضو شورای استان نجف با اشاره به اینکه هلال احمر ایران روابط بسیار خوبی با هلال احمر عراق دارد، گفت: در این زمینه همکاری های مشترک و نزدیکی با هلال احمر عراق داریم و لازم است تا از کمک هایی که در نجف به هلال احمر ایران برای پیشبرد فعالیت های درمانی می شود، تشکر کنیم.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر دوستی نزدیکتر از ایران برای مردم عراق وجود ندارد و ضمن اعلام همکاری  و کمک به دولت و مردم عراق، افزود: هلال احمر ایران سوابق بسیار طولانی و درخشانی در ارائه خدمات درمانی در خارج از مرز های کشور به خصوص در اداره مراکز درمانی و بیمارستان ها دارد. بنابراین آماده ایم تا تمامی توان خود را در این حوزه در اختیار مردم نجف قرار دهیم..

رئیس جمعیت هلال احمر با اشاره به اینکه ایران در سه محور میتواند همکاری خوبی با عراق داشته باشد، افزود: کمک به اداره بیمارستان ها یا مراکز درمانی نجف، مشارکت در تولید دارو و فراهم کردن امکان پذیرش بیماران عراق در ایران و انتقال تجربیات هلال احمر ایران در حوزه توانبخشی و ساخت اعضای مصنوعی از جمله زمینه هایی است که می توان همکاری های بسیاری در آن ها داشت..

تقاضای همکاری ایران در اداره بیمارستان  نجف اشرف

دکتر علی حسن اسماعیل شمری؛ رئیس کمیته بهداشت و محیط زیست و عضو شورای استان نجف نیز در این دیدار با اشاره به اینکه با ایران احساس برادری نزدیکی داریم، گفت: بیمارستان نجف اشرف با ۴۹۷ تخت بستری ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است که در این زمینه پیشنهاد می‌کنیم دو گروه از هلال احمر ایران برای ارزیابی فنی و مدیریتی راه اندازی این بیمارستان به نجف اشرف اعزام شود.

وی با بیان اینکه جنوب و مرکز عراق فاقد شرکت دارو سازی است، ضمن  ابراز تمایل برای راه اندازی شرکت داروسازی از سوی ایران در عراق، گفت: آماده ایم تا با همکاری ایران شرکت داروسازی بزرگی در نجف اشرف راه اندازی کنیم این کار صرفه اقتصادی بسیاری خواهد داشت.

انتهای پیام

[ad_2]

منبع:ایسنا

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس