تاریخ انتشار: ۲۹ آذر ۱۳۹۴

روزنامه فرانسوی «لو فیگارو» با برشمردن۱۰خبر خوش سال ۲۰۱۵ میلادی، توافق پاریس، توافق هسته ای ایران و مهار ابولا را سه عنوان مهم این اخبار اعلام کرد.

به گزارش “گذارخبر”  تارنمای لو فیگارو در گزارش روز یکشنبه خود توافق هسته ای ایران را گامی به سوی صلح خواند و با قرار دادن این خبر در میان مهمترین خبرهای خوش سال ۲۰۱۵ میلادی، نوشت: متن توافق امضا شده در وین میان ایران و گروه ۱+۵ شامل آمریکا، روسیه، چین، فرانسه، انگلیس و آلمان، از دو منظر توافقی تاریخی محسوب می شود؛ این توافق با پایان دادن به سال ها مذاکره، ماهیت صلح آمیز برنامه هسته ای ایران را تضمیمن می کند و همچنین، بازگشت ایران را به عرصه بین المللی هموار می سازد.
این گزارش حاکی است: فجایع و خبرهای بد مشخصه مهم سال ۲۰۱۵ میلادی است که رخدادهای خوش به ندرت در آن اتفاق افتاد. با این حال با جستجوی دقیق در اخبار می توان اخبار خوشحال کننده ای را در میان خبرهای بد امسال (میلادی) یافت.
این گزارش ۱۰ خبر خوش سال ۲۰۱۵ میلادی را به ترتیب وقوع به شرح ذیل برشمرد:
-کاهش فقر شدید در دنیا
-مهار گسترش بیماری ابولا در آفریقا
-توافق هسته ای ایران
-بازگشایی سفارت های کوبا و آمریکا پس از بیش از نیم قرن
-کاهش بهای نفت
-لغو مجازات اعدام در مغولستان
-رقم خوردن طولانی ترین دوره سلطنت در انگلیس به اسم ملکه الیزابت
-حصول توافق تاریخی در کنفرانس آب و هوایی پاریس
-رای دادن زنان عربستان سعودی برای نخستین بار
-اکران اپیزود(بخش) هفتم فیلم سینمایی «جنگ ستارگان»
به زعم لوفیگارو، سال جاری میلادی با حملات تروریستی، بحران اقتصادی، زمین لرزه های شدید و بیماری های واگیردار و انتشار اخبار مرگ و میر ناشی از این حوادث، سال سیاهی را برای دنیا رقم زد. با این حال، مسائل مثبتی در دنیا رخ داد که خبرهای خوش سال شدند.

نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس