تاریخ انتشار: ۱۲ شهر ۱۳۹۴
سردار سلامی:

جانشین فرمانده کل سپاه گفت: چه توافقی بین ایران و آمریکا انجام بگیرد و چه انجام نگیرد، آمریکا دشمن درجه یک ملت ایران و مسلمین جهان است.

به گزارش “گذار” سردار حسین سلامی صبح امروز طی سخنانی در رزمایش اقتدار ثارالله با اشاره به رهبری هوشمندانه مقام معظم رهبری اظهار کرد: ایشان در عصر فتنه‌ها و توسعه‌های جهانی هدایت امت اسلامی را بر دوش خویش قرار داده‌اند و پرچم احیای هویت و عظمت اسلام را در دست دارند و با الهام بخشی‌های خود روح بیداری اسلامی را در جهان اسلام منتشر می‌سازند.

وی با اشاره به حضور ۵۰ هزار نفری بسیجیان در این رزمایش خطاب به آنان گفت: شما بیرق دار آزادگی، ثبات، اقتدار، ایستادگی و مقاومت ملت ایران و امت اسلام هستید و آرامش خاطر رهبر عزیزمان نیز هستید.

وی با بیان این که بسیجیان از دل یک انقلاب شکوهمند متولد شده‌اند عنوان کرد: انقلاب شکوهمندی که شما از دل آن برخاسته‌اید سیاست‌ها و راهبردهای آمریکا را در هم شکست و ملت ایران را از اسارت و برده داری مدرنی که توسط آمریکا و غرب در دوران سیاه رژیم پهلوی حاکم شده بود نجات بخشید و ایران را به کشوری بزرگ و تاثیرگذار در عرصه‌ جهانی تبدیل کرد.

سردار سلامی با تاکید بر این که تجربه جنگ تحمیلی پیام آور حقیقی استقلال ملت ایران بود گفت: شما بسیجیان میراث داران شهدای مقاوم و با شکوهی هستید که پیکر جاودانه آنها روی در نقاب خاک کشیده است، اما آثار شهادت و جانبازی‌شان برای همیشه شخصیت و هویت اسلامی این ملت را ترسیم می‌کند.

وی با اشاره به اینکه بسیجیان از دل فتنه‌های پیچیده‌ای که آمریکا و نظام سلطه برای تهی کردن محتوای این ملت طراحی کرده بود و شکست خورد شکل گرفته‌اند عنوان کرد:‌ استراتژی تحریم را این ملت با صبر و شکیبایی و ثبات و اقتدار و نیز پیروی از اوامر ولی امر خودشان و با تکیه بر فرهنگ عاشورا و تاسی از ایستادگی پیامبر و اصحابش در برابر تحریم‌های مشرکان در هم شکستند.

سلامی تصریح کرد: نظام سلطه غرب و آمریکا در صدد تهدید کردن ایران با گزینه نظامی بودند، اما ایستادگی و شکوه و عظمت ملت ایران بود که آنها را از جاده گزینه نظامی علیه ما و از مسیر تحریم اقتصادی و انزوای سیاسی و تهاجمات فرهنگی رذالت آور خارج ساخت و به سوی مسیر دیپلماسی کشاند.

جانشین فرمانده کل سپاه همچنین تاکید کرد:‌ این ملت تصمیم گرفته است تا برای ابد مستقل باقی بماند.

وی همچنین با پاسداشت یاد و خون شهدای هسته‌ای عنوان کرد: ما با رشادت‌ها و فعالیت‌های علمی شهدایی چون احمدی‌روشن، شهریاری و … به باشگاه کشورهای دارای انرژی هسته‌ای راه پیدا کرده‌ایم و از دل پیشرفت‌های بزرگی که بدست آورده‌ایم تحریم و محاصره دشمن را شکسته‌ایم و از موانع عبور کرده‌ایم.

سلامی همچنین با بیان این که ما تا آخر ایستاده‌ایم و در برابر تهدیدات آمریکا مقاومت خواهیم کرد، افزود: اگر آمریکا از دسترس بودن گزینه نظامی صحبت می‌کند ما با عمل و منطق همان عبارت امام رحمته الله را تکرار می‌کنیم که امریکا هیچ غلطی نمی‌تواند بکند. مقامات آمریکایی می‌توانند هر چه می‌خواهند بگویند اما نمی‌توانند به آن عمل کنند و فرق بین رویا و عمل آنها در این است که می‌دانند ایران کشوری است که می‌تواند سفره‌ تنفس آنها در منطقه را ببندد و جلوی سلطه‌ آنها را در منطقه و جهان اسلام بگیرد.

وی همچنین تاکید کرد:‌ آنها با اینکه می‌دانند قدرت دفاعی ما به چه اندازه است ولی در عملیات‌های روانی خود از دسترس بودن گزینه جنگ با ما سخن می‌گویند، اما بدانند این عبارت نخ نما شده برای ملت ایران حقیرتر از آن است که به آن توجهی کند.

سلامی در بخش دیگری از سخنانش عنوان کرد:‌ ما امروزه شاهد شکل گیری منحنی زوال قدرت غرب در جهان هستیم و درخشش نور خورشید انقلاب اسلامی را در تمامی جهان اسلام حس می‌کنیم. آنها باید بدانند که دیگر بیش از این نمی‌توانند ثروت و هویت مسلمانان را به غارت ببرند؛ چرا که مسلمانان بیدار شده‌اند و در برابر سلطه جویی‌های آنها مقاومت می‌کنند.

نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس