تاریخ انتشار: ۲۴ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] کشورها و گروه‌های زیست‌محیطی بر سر متوقف کردن تجارت داخلی عاج فیل به توافق رسیدند. به گزارش ایسنا، به رغم مخالفت‌های کشورهایی از جمله ژاپن و آفریقای جنوبی، نمایندگان کشورها و گروه‌های زیست‌محیطی حاضر در کنگره اتحادیه جهانی حفاظت از طبیعت در هاوایی به توافق رسیدند که کشورهای دنیا، تجارت داخلی عاج فیل را […]

[ad_1]

کشورها و گروه‌های زیست‌محیطی بر سر متوقف کردن تجارت داخلی عاج فیل به توافق رسیدند.

به گزارش ایسنا، به رغم مخالفت‌های کشورهایی از جمله ژاپن و آفریقای جنوبی، نمایندگان کشورها و گروه‌های زیست‌محیطی حاضر در کنگره اتحادیه جهانی حفاظت از طبیعت در هاوایی به توافق رسیدند که کشورهای دنیا، تجارت داخلی عاج فیل را به عنوان یک موضوع اضطراری منع کنند.

هرچند از این پیشنهاد هیچ قدرت قانونی حمایت نمی‌کند اما حافظان و فعالان محیط زیست امیدوارند کشورهای بیشتری به ممنوعیت فروش عاج فیل در مرزهایشان تشویق شوند تا به ریشه کن شدن شکار فیل‌ها کمک شود.

تجارت بین‌المللی عاج فیل از سال ۱۹۸۹ ممنوع شده اما در بسیاری از کشورها از جمله آمریکا، انگلیس، چین تجارت محلی آن قانونی بوده است.

به گزارش روزنامه گاردین، پیشنهاد مربوط به ممنوعیت داخلی خرید و فروش عاج توسط بیشتر ۲۱۷ کشور و اعضای ملی اتحادیه جهانی حفاظت از طبیعت و ۱۰۰۰ گروه حفاظت محیط زیستی مورد حمایت قرار گرفته است. اما گروهی از کشورها همچون ژاپن، نامیبیا و آفریقای جنوبی معتقدند بازارهای داخلی می‌تواند به صورت بهتری تنظیم شود و نیازی به جمع‌آوری آن نیست.

انتهای پیام

[ad_2]

منبع:ایسنا

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس