تاریخ انتشار: ۰۹ تیر ۱۳۹۴

وزیر خارجه روسیه تاکید کرد که شورای امنیت سازمان ملل باید تا اوایل جولای تشکیل جلسه دهد تا در خصوص تصویب قطعنامه مربوط به برنامه هسته ای ایران مذاکره کند. به گزارش گذارنیوز  سرگئی وزیر خارجه روسیه در مصاحبه با اسپاتنیک تصریح کرد که توافقنامه نهایی در خصوص برنامه هسته ای ایران باید در شورای […]

وزیر خارجه روسیه تاکید کرد که شورای امنیت سازمان ملل باید تا اوایل جولای تشکیل جلسه دهد تا در خصوص تصویب قطعنامه مربوط به برنامه هسته ای ایران مذاکره کند.

لاوروف

به گزارش گذارنیوز  سرگئی وزیر خارجه روسیه در مصاحبه با اسپاتنیک تصریح کرد که توافقنامه نهایی در خصوص برنامه هسته ای ایران باید در شورای امنیت سازمان ملل تصویب شود.

لاوروف در ادامه افزود: اگر توافقنامه ایران نیاز به قطعنامه شورای امنیت داشته باشد، این کار باید انجام شود.

ایران و قدرت های جهانی شامل روسیه، آمریکا، چین، فرانسه، انگلیس و آلمان در حال مذاکره با ایران برای دستیابی به توافق جامع هسته ای هستند. به نظر می رسد دو طرف بار دیگر نتوانسته اند به ضرب الاجل تعیین شده برای دستیابی به این توافق، برسند و مذاکرات برای چند روز تمدید خواهد شد.

غرب بارها ایران را به تلاش برای دستیابی به سلاح های اتمی متهم کرده ولی جمهوری اسلامی ضمن رد این اتهامات تاکید کرده است که هدف اصلی از برنامه اتمی، اهداف صلح آمیز است.از سال ۲۰۰۶ میلادی تاکنون، شورای امنیت چند قطعنامه را علیه برنامه هسته ای ایران صادر کرده و بر اساس ۴ قطعنامه تحریم هایی را علیه تهران اعمال کرده است.

نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس