تاریخ انتشار: ۲۹ مرد ۱۳۹۵

[ad_1] مجموعه شعر «تهران پایتخت جهان می شود» سروده مریم رضازاده توسط نشر مایا به چاپ رسید. به گزارش ایسکانیوز، مجموعه شعر «تهران پایتخت جهان می شود» سروده مریم رضازاده توسط نشر مایا منتشر و راهی بازار نشر شد. این کتاب اولین مجموعه شعری است که از رضازاده منتشر می شود. مریم رضازاده خبرنگار حوزه […]

[ad_1]

«تهران پایتخت جهان می‌شود» چاپ شد

مجموعه شعر «تهران پایتخت جهان می شود» سروده مریم رضازاده توسط نشر مایا به چاپ رسید.

به گزارش ایسکانیوز، مجموعه شعر «تهران پایتخت جهان می شود» سروده مریم رضازاده توسط نشر مایا منتشر و راهی بازار نشر شد.

این کتاب اولین مجموعه شعری است که از رضازاده منتشر می شود. مریم رضازاده خبرنگار حوزه تئاتر، سینما و تلویزیون است که این مجموعه اش، ۱۱۰ شعر سپید کوتاه و مینی مالیستی را در بر می گیرد.

اشعار این کتاب، با یادداشت محمد صالح‌علا آغاز می‌شود و در بخشی از یادداشت چهار صفحه‌ای او آمده است: «زیبایی زیاد مرا به دلشوره می اندازد، دیدن روی زیبا، تماشای شمعدانی های باران خورده، دامنه کوه اسماری، دشت آبی دریای مازندران، دره‌ سیوند، عکس‌های لاله‌زار قدیم، تماشای روی ماه مردم دنیا، دیدن شعرهای خانم رضازاده هم، مرا دچار دلشوره می کند.»

صالح علا در ادامه یادداشتش می گوید شعر مریم رضازاده لبریز از خیال است و ادامه می‌دهد: «خانم رضازاده هم شعرشان لبریز خیال ها است، شعر ایشان چنان به دل من نزدیک است، که گاهی دست دراز می‌کنم و از شعرشان گیلاسی می چینم، شعر ایشان شبیه آه عاشق است، همواره در آن نسیمی می وزد.»

در ادامه یکی از اشعار این کتاب را می خوانیم:

صبر، تاوان عروسک بود

وقتی هیچ کودکی

او را برای بازی انتخاب نمی‌کرد

کتاب «تهران پایتخت جهان می‌شود» از مجموعه پنجره‌ شعر امروز توسط انتشارات مایا با شمارگان هزار نسخه و قیمت ۷۰ هزار ریال منتشر شده است.

۵۰۲۵۰۲

[ad_2]

منبع:ایسکانیوز

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس