تاریخ انتشار: ۱۳ مهر ۱۳۹۴
نتانیاهو:

بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژ‍یم صهیونیستی می گوید : اسراییل سعی دارد هر گونه اختلاف نظر با آمریکا را بر سر موضوع ایران حل کند و اختلاف ها را به حداقل برساند.

به گزارش “گذارخبر”  ، نخست وزیر رژ‍یم صهیونیستی در مصاحبه تلویزیونی با شبکه خبری فاکس گفت : در واقع هر اختلافی که ما بر سر ایران با باراک اوباما رییس جمهور آمریکا داریم به گذشته باز می گردد.

وی گفت : باید سعی کنیم که دو دولت آمریکا و اسراییل بیشتر با هم تعامل داشته باشند و باید درباره سیاست های تهاجمی ایران در منطقه بیشتر با یکدیگر همکاری کنیم .

نخست وزیر رژ‍یم صهیونیستی با اشاره به تعهد اوباما در انچه که او ممانعت از نظامی شدن فعالیت های هسته ای ایران خواند گفت : باراک اوباما گفته است که او مانع دست یافتن ایران به تسلیحات خطرناک خواهد شد و رییس جمهور امریکا خود را متعهد به این امر می داند ، پس من فکر می کنم اوباما به خوبی می داند که نباید اجازه داد ایران منطقه را بی ثبات کند.

بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژ‍یم صهیونیستی با اشاره به اینکه ایالات متحده شریکی بهتر از اسراییل در منطقه ندارد ؛ گفت : ما باید در قبال هر تهدیدی که ممکن است از جانب ایران باشد با هم ( اسرائیل و آمریکا ) متحد شویم و باید هر چه زودتر برخی اختلافات درباره ایران را با یکدیگر پایان دهیم .

اظهارات تبلیغاتی نخست وزیر رژ‍یم صهیونیستی در حالی بیان می شود که روابط اسراییل و آمریکا در دوران ریاست جمهوری باراک اوباما شاهد دوران پرنوسانی دستکم در یک سال گذشته بوده است .

در روز پنجشنبه گذشته بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژ‍یم صهیونیستی سخنرانی تندی را علیه ایران در سازمان ملل کرد و به شدت از توافق هسته ای غرب با ایران انتقاد کرد.

وی گفت: حال که توافق انجام شده است، بیایید نگاهمان به آینده باشد. بیایید فشار بر ایران را ادامه دهیم و مطمئن شویم به همه تعهدات خود در چارچوب توافق عمل می کند. این گام نخست است. دوم، بیایید سایر اقدامات خصمانه ایران را سد کنیم، چون آنها هر اقدامی انجام می دهند. آنها تلاش می کنند اسرائیل را با حلقه دار مرگ محاصره کنند. سلاح به حوثی ها، عراق، افغانستان و همه جا ارسال می کنند. بیایید نیروهایی که مقابل ایران ایستاده اند تقویت کنیم. سومین نکته این است که بیایید شبکه جهانی ترور ایران را از بین ببریم

نخست وزیر رژ‍یم صهیونیستی در بخشی از سخنان خود در مجمع عمومی سازمان ملل گفت : ایران نه تنها می تواند بوسیله توانایی اش برای ساختن بمب هسته ای اسراییل را تهدید کند بلکه خطری برای سایر کشورهای جهان خواهد بود.

وی در عین حال افزود : ایران کار را برروی موشک های بالستیک که توانایی حمل کلاهک های هسته ای را دارند آغاز کرده و این مساله برای جهانیان نگران کننده است .

وی گفته است : حالا به یاد داشته باشید که ایران اکنون دارای موشک هایی است که می توانند به اسراییل برسند ، آنها دارای موشک های بالستیک قاره پیمایی هستند که نه تنها تهدید برای اسرائیل محسوب می شوند بلکه برای اروپا ، آمریکا و سایر کشورهای جهان تهدید بالقوه هستند.

کارشناسان سیاسی می گویند از سال ۲۰۰۹ زمانی که هم نتانیاهو و هم اوباما کار خود را به عنوان نخست وزیر اسرائیل و رئیس جمهور امریکا آغاز کردند این دو بر سر ایران به مشکلات زیاد و اختلافات زیادی با یکدیگر برخورد کردند .

با این حال اوباما در نطق امسال خود در هفتادمین مجمع سازمان ملل از اسرائیل سخنی به میان نیاورد در حالیکه در شش سال گذشته به طور مداوم موضوع اسرائیل یکی از موارد مورد بحث اوباما در صحن مجمع عمومی بود.

اما در سوی مقابل این بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژ‍یم صهیونیستی بود که در سخنرانی اش در مجمع عمومی سه بار از اوباما نام برد تا دلیل خود را از لزوم همکاری بین اسرائیل و آمریکا برای رسیدن به یک آینده مشترک بیان کند و البته او از حمایت های دائمی ایالات متحده از اسرائیل هم تشکر کرد.

خبرگزاری ها اعلام کرده اند که قرار است بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژ‍یم صهیونیستی در ماه نوامبر در کاخ سفید با باراک اوباما ، رییس جمهور امریکا دیدار کند .

نتانیاهو قبل از آنکه امریکا را شنبه شب به قصد فلسطین اشغالی ترک کند دیداری با جان کری ، وزیر خارجه آمریکا داشت و درباره راههایی که او کنترل ایران خواند با وزیر خارجه آمریکا گفتگو کرد.

به گفته نخست وزیر رژ‍یم صهیونیستی چند فاکتور برای اسرائیل در مذاکرات با امریکا مهم است ؛ یکی اینکه تل اویو باید از تعهد ایران نسبت به برنامه جامع اقدام مشترک مطمئن شود و اسراییل باید در برابر انچه که او اقدامات تروریستی ایران خواند تقویت شود .

نتانیاهو در مصاحبه خود مدعی ایجاد امنیت در خاورمیانه شد و ادعا کرد ما هم از خود در برابر ایران محافظت می کنیم و هم از همسایگانمان !

نخست وزیر اسراییل در ادامه ادعاهای خود به مساله فعالیت های نظامی ایران در جولان اشاره کرد و گفت : ما خبر داریم که برخی از نظامیان ارشد ایران در ان منطقه در حال ترتیب دادن برخی نقشه های تروریستی(!) علیه ما هستند و می خواهند در ارتفاعات جولان علیه اسراییل جبهه ای درست کنند.

وی افزود : اگر ما از جانب سوریه مورد حمله قراربگیریم قطعا واکنش نشان خواهیم داد .

نتانیاهو در عین حال به سفری که به مسکو داشت هم اشاره کرد و گفتگو با ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه را درباره مسائل منطقه و سوریه مهم ارزیابی کرد .

وی گفت : من می دانم که ما در طول تاریخ با روسیه مشکلاتی داشته ایم اما من نمی خواهم که به گذشته برگردیم.

برچسب ها: برچسب‌ها, ,
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس