تاریخ انتشار: ۱۵ مهر ۱۳۹۵

[ad_1]  به گزارش گذارنیوز از ساری ،رییس مرکز برنامه ریزی، نوسازی و توسعه فناوری اطلاعات استانداری در آیین اختتامیه رزمایش پدافند غیر عامل سایبری کشور در بندر نوشهر، گفت: کاهش سطوح آسیب پذیری داده ها ، افزایش ضریب امنیتی فضای تولید وتبادل اطلاعات و افزایش پایداری، از اثرات اجرای پدافند غیرعامل در فضای سایبری دستگاه […]

[ad_1]

 به گزارش گذارنیوز از ساری ،رییس مرکز برنامه ریزی، نوسازی و توسعه فناوری اطلاعات استانداری در آیین اختتامیه رزمایش پدافند غیر عامل سایبری کشور در بندر نوشهر، گفت: کاهش سطوح آسیب پذیری داده ها ، افزایش ضریب امنیتی فضای تولید وتبادل اطلاعات و افزایش پایداری، از اثرات اجرای پدافند غیرعامل در فضای سایبری دستگاه هاست.


رییس مرکز برنامه ریزی، نوسازی و توسعه فناوری اطلاعات با بیان اینکه تهدید و جنگ سایبر را باید به اندازه جنگ فیزیکی مهم پنداشت، افزود: مسلماً کشورهائی آسیب پذیر تر هستند که به شبکه های فناوری اطلاعات نا امن اتکای بیشتری دارند .


وی با اشاره به این که با توجه به گسترش روز افزون کاربری و کاربران فضای سایبر در ایران، نیاز به افزایش توانمندی های ایمنی بومی کشورمان بسیار محسوس است، عنوان نمود: می بایست به شاخصه امنیت ( امنیت، ایمنی و پایداری) در راستای توسعه توجه جدی شود .


ابوذر قربانی بیان کرد: پدافند غیرعامل در جهان هستی از قدمتی به اندازه تاریخ زندگی انسان برخوردار است و جنگ خندق و تاکتیک کندن خندق از نمونه های پدافند غیرعامل در تاریخ صدر اسلام است.


رئیس مرکز برنامه ریزی، نوسازی و توسعه فناوری اطلاعات استانداری مازندران نیز گفت: پدافند غیرعامل موضوعی است که باید مورد توجه جدی مسئولان دستگاههای اجرایی و ادارات مرتبط قرار گیرد.


ابوذر قربانی افزود: درقوانین برنامه چهارم توسعه و پنجم توسعه نیز این موضوع مطرح شده و مقام معظم رهبری هم به تمامی دست اندرکاران نظام جمهوری اسلامی تاکید کرده تا برای پیشگیری از تهدیداتی که می تواند به حوزه فناوری اطلاعات لطمه وارد کند از هیچ تلاشی دریغ نورزند.


 

[ad_2]

منبع:ایلنا

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس