تاریخ انتشار: ۰۶ مهر ۱۳۹۵

[ad_1] کارشناسان محیط زیست می‌گویند: یکی از پایگاه‌های نظامی سابق ارتش آمریکا در گرینلند که با برف پوشیده شده در صورت ذوب شدن این پهنه یخی می‌تواند عامل نشت مواد آلاینده به محیط زیست باشد. به گزارش ایسنا، این پایگاه نظامی سابق آمریکا که به “شهر زیر برف” معروف شده شبکه‌ای از چندین تونل و […]

[ad_1]

کارشناسان محیط زیست می‌گویند: یکی از پایگاه‌های نظامی سابق ارتش آمریکا در گرینلند که با برف پوشیده شده در صورت ذوب شدن این پهنه یخی می‌تواند عامل نشت مواد آلاینده به محیط زیست باشد.

به گزارش ایسنا، این پایگاه نظامی سابق آمریکا که به “شهر زیر برف” معروف شده شبکه‌ای از چندین تونل و دارای بخش‌های مختلفی همچون مرکز تحقیقاتی، بیمارستان، سینما و کلیسا است که نیروی مورد نیاز تمام آنها از طریق راکتور هسته‌ای قابل حمل و کوچک تامین می‌شده است.

آلاینده‌های باقی مانده در این منطقه شامل PCB (نوعی ترکیب آلی کلر) است که در تامین‌کننده‌های برق ساختمان‌ها، مخزن‌های فاضلاب خام و خنک کننده‌های رادیواکتیو مورد استفاده در راکتورهای هسته‌ای در این منطقه وجود دارد.

“ویلیام کولگان” از دانشگاه یورک در کانادا گفت: زمانی که این زباله‌ها در این منطقه رها شد تصور نمی‌شد آنها مجدد به بیرون نشت پیدا کند. هر چند بررسی‌ها حاکی از آن است که بالاتر رفتن سطح دما در نهایت منجر به این می‌شود که زباله‌های سمی از این پایگاه در محیط زیست منتشر شوند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، به گفته محققان تصور بر آن بوده این منطقه برای همیشه در زیر برف و یخ باقی می‌ماند و به همین دلیل اجازه داده شده تا زباله‌های سمی زیر برف باقی بمانند. هر چند با افزایش دما در منطقه گرینلند و افزایش سرعت آن نسبت به مناطق دیگر جهان، مساله نشت این آلاینده‌ها در محیط زیست مطرح شده است.

انتهای پیام

[ad_2]

منبع:ایسنا

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس