تاریخ انتشار: ۱۲ مهر ۱۳۹۵

[ad_1] کمتر پیش می آید که گوگل در طی سال اپلیکیشن Text-to-speech خود را به روز رسانی کند، اما وقتی این کار را انجام می دهد شاهد تغییرات بزرگ و مهمی در آن هستیم. به گزارش ایسکانیوز به نقل از دیجیاتو، نسخه ۳٫۱۰ این اپلیکیشن ساعاتی پیش توسط گوگل منتشر شد و همانطور که انتظار […]

[ad_1]

کمتر پیش می آید که گوگل در طی سال اپلیکیشن Text-to-speech خود را به روز رسانی کند، اما وقتی این کار را انجام می دهد شاهد تغییرات بزرگ و مهمی در آن هستیم.

به گزارش ایسکانیوز به نقل از دیجیاتو، نسخه ۳٫۱۰ این اپلیکیشن ساعاتی پیش توسط گوگل منتشر شد و همانطور که انتظار می رفت چند تغییر مهم و اساسی را در آن مشاهده می کنیم.

از جمله مهم ترین قابلیت های جدید امکان تعیین نحوه تلفظ کلمات و همچنین افزایش حجم صدا هستند. قابلیت اول امکانی به شما داده تا شیوه روخوانی موتور متن به گفتار گوگل از نوشته ها را به دلخواه خودتان تنظیم کنید.

قابلیت یادشده این امکان را به شما می دهد تا میزان تأکید روی کلمات و نحوه بیان موتور متن به گفتار را تنظیم کنید. برای این موضوع سه حالت صدای رسا، کمی رسا و صاف در اختیارتان قرار داده شده که انتخاب هر یک روی نحوه بیان موتور تأثیر می گذارد. بدیهی است که با انتخاب حالت صدای رسا بهترین و واضح ترین صدا را دریافت می کنید، اما اگر حالت صاف را انتخاب کنید صدایی رباتی، بی روح و عاری از فراز و نشیب به گوش تان خواهد رسید.

اما افزایش حجم صدا نیز گزینه ای است که در هنگام پخش موسیقی یا اصوات دیگر در پس زمینه اندروید، صدای موتور متن به گفتار را به طور خودکار افزایش می دهد تا برای شنیدن آن مشکلی نداشته باشید.

یکی دیگر از قابلیت های جدید موتور متن به گفتار گوگل، امکان روخوانی از متن های انتخاب شده است. با ارتقای اپلیکیشن به نسخه ۳٫۱۰ می توانید در هر صفحه ای از اندروید که باشید، متنی را انتخاب کرده و از پنجره شناور حاوی گزینه های کپی و پیست و … روی گزینه جدید Speak اشاره کنید تا متن با صدای بلند برایتان قرائت شود.

شایان ذکر است که به قابلیت یادشده فقط کاربرانی دسترسی خواهند داشت که اندروید مارشملو و نسخه های جدیدتر سیستم عامل را در دستگاه خود نصب کرده باشند.

۱۰۸/۱۰۱

[ad_2]

منبع:ایسکانیوز

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس